28.12.2015

توهین جنسی ارگان انصار حزب الله به معاون رئیس جمهور ایران

بی‌بی‌سی: در پی واکنش شهیندخت مولاوردی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور ایران به توهین جنسی نشریه یالثارات ارگان گروه انصار حزب الله، سایت این نشریه امروز به انتشار مجدد مطلبی پرداخت که مورد اعتراض خانم مولاوردی قرار گرفته بود.

ارگان انصار حزب الله در مطلب خود با عنوان ‘دیوار شکسته و زن سلیطه’ معاون رئیس جمهور را ‘همپالگی’ برخی از فعالان حقوق زنان معرفی کرده که این نشریه آنها را با لفظ ‘فاحشه’ مورد خطاب قرار داده است

در این مطلب، معاون رئیس جمهور “همپالگی” برخی از فعالان حقوق زنان معرفی شده که این نشریه آنها را با لفظ “فاحشه” مورد خطاب قرار داده است. یالثارات در این مطلب، با تیتر “دیوار شکسته و زن سلیطه”، از حسن روحانی رئیس جمهور به خاطر “مسلط کردن” چنین مسئولی بر “گردن زنان” انتقاد کرده است.

در پی نخستین نوبت انتشار مطلبی با همین مضمون در یالثارات، شهیندخت مولاوردی امروز یکشنبه ۶ دی گفت: “در دفاع از حیثیت یک انسان در وهله اول و سپس حیثیت زنان سرزمینم و نیز جایگاه حقوقی و حقیقی خود حق پیگیری و شکایت از این نشریه را بر خود محفوظ داشته و تا حصول نتیجه نهایی از مراجع قضایی و نظارتی از پای نخواهم نشست.”

خانم مولاوردی در نوشته ای که در کانال تلگرام خود منتشر کرد افزود که “تا برچیدن بساط این بداخلاقی‌ها از جامعه ایران نباید از اصلاحات ناامید و مأیوس شد” و مقابله با چنین روندی را مصداق “امر به معروف و نهی از منکر” در جامعه دانست.

ارگان انصار حزب الله، در مطلبی که چند ساعت بعد از واکنش معاون رئیس جمهور منتشر شد، به وی توصیه کرد که اگر از توهین های این نشریه به “همپالگی” های خود ناراحت است، از کشور خارج شود و به نزد آنها به لندن برود.

یالثارات، با اشاره به اظهارات قبلی خانم مولاوردی در انتقاد از برخوردهای قهرآمیز در خیابان ها با پوشش زنان، معاون رئیس جمهور ایران را “زن فمینیست عضو ارشد تشکیلات برانداز و منحل شده مشارکت” معرفی کرد و نوشت که او و همکارانش در دولت “با برخورد با زنان و لو با عریانی کامل آشکار شوند” مخالف هستند.

شهیندخت مولاوردی در کانال تلگرام خود نوشته است که ادبیات یالثارات نشان می‌دهد ‘مشارکت سیاسی و اجتماعی زنان برای تعیین سرنوشت خود و کشورشان چه هزینه‌هایی به همراه دارد و زنان به استقبال چه مخاطرات و هزینه‌هایی می‌روند’

این سایت در اثبات دیدگاه خود، به سخنان حسن روحانی در فروردین ماه استناد کرد که با ابراز تاسف از اینکه “نهی از منکر در جامعه ما در برخی خیابان‌ها و آن هم علیه زنان است و بس” افزوده بود: “چطور منکر و معروف این‌قدر مقامش پایین آمد و کی منکر و معروف را از مسایلی اصلی اجتماعی به چند فرع تنزل داد؟”

یالثارات در مطلب امروز خود، با دفاع از نوشته قبلی خود علیه معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور پرسیده است: “آیا در سابقه مشعشع فمینست بودن خانم مولاوردی شک و شبهه‌ای هست یا در عضویت رسمی و ارشدیت وی در حزب برانداز و منحله مشارکت معلوم‌الحال؟” در پایان همین مطلب مطلب آمده است که “باید از دیوار شکسته و زن سلیطه ترسید”.

شهیندخت مولاوردی در کانال تلگرام خود نوشته است که ادبیات یالثارات نشان می دهد “مشارکت سیاسی و اجتماعی زنان برای تعیین سرنوشت خود و کشورشان چه هزینه‌هایی به همراه دارد و زنان به استقبال چه مخاطرات و هزینه‌هایی می‌روند”.

خانم مولاوردی افزوده است که ارگان انصارحزب الله با نوشته خود در پی “زهرچشم” گرفتن بوده تا “زنان یادشان نرود معاون رئیس‌جمهور هم که باشند از تیغ تیز تخریب‌ها در امان نیستند”.

با توجه به اینکه نخستین مطلب ارگان انصار حزب الله علیه این مقام دولتی در “سخن اول” نشریه یالثارات منتشر شده که در جایگاه سرمقاله آن قرار دارد و دومین مطلب مشابه، در سایت همین نشریه و به قلم دبیر سیاسی یالثارات منتشر شده، می‌توان آن را موضع رسمی گروه انصار حزب الله دانست.

حسین باستانی تحلیلگر بی بی سی فارسی معتقد است شیوه مواجهه ارگان انصار حزب الله با معاون رئیس جمهور ایران نشان می دهد که رهبران این تشکل، عواقب برخوردهایی از این جنس با دولت آقای روحانی را جدی نمی‌دانند

حسین باستانی تحلیلگر بی بی سی فارسی معتقد است شیوه مواجهه ارگان انصار حزب الله با معاون رئیس جمهور ایران نشان می دهد که رهبران این تشکل، عواقب برخوردهایی از این جنس با دولت آقای روحانی را جدی نمی‌دانند.

وی می افزاید: “تریبون های رسانه ای انصار حزب الله و از جمله نشریه یالثارات، علاوه بر حملات خود به حسن روحانی و همکاران وی، از برهم زدن مراسم سخنرانی حامیان دولت یازدهم در استان های مختلف ایران دفاع کرده‌اند و اعضای این تشکل، متهم به حضور در میان بر هم زنندگان چنین مراسمی بوده اند.”

حسین باستانی می گوید: “گروه انصار حزب الله، عمدتا از اعضای سازمان بسیج مستضعفین تشکیل شده و مواضع آن در طول سال های گذشته، همسو با مواضع سخنگویان رسمی بسیج بوده است.”

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates