بایگانی در بخش: محیط زیست

04.20.2017

مدیریت پایتخت در دست ثروتمندان نوکیسه؛ تهران یک سیاه‌چاله است

پایش: رئیس کمیسیون محیط‌زیست شورای شهر تهران می‌گوید: تهران یک سیاه چاله است. به دنبال خارج شدن شورا از مسیر تخصصی، شهرداری دچار انحراف و خطا شده است. شهرداری، نحوه مدیریت آن و تیم مدیریت شهری دست‌پرورده سیاست‌های غلط شوراهای ۱۲ سال گذشته است.
به گزارش شهروند، «رحمت‌اله حافظی»، رئیس کمیسیون محیط ‌زیست شورای شهر تهران [...]

03.22.2017

رهاسازی آب تالاب هورالعظیم آغاز شد

ایسنا: با دستور استاندار خوزستان کار رهاسازی آب تالاب هورالعظیم به بخش خشک شده این تالاب به وسعت 5 هزار هکتار با هدف جلوگیری از تخریب دایک مرزی و نیز مقابله با ریزگردها آغاز شد.
به گزارش ایسنا، برداشتن کالورت‌ها (دریچه‌ها) و هدایت آب تالاب هورالعظیم به بخش خشک شده آن به وسعت پنج هزار هکتار [...]

03.15.2017

ادامه خشک‌سالی در ایران، به رغم بارندگی‌های شدید

دویچه‌وله: در ماه‌های پایانی سال ۹۵ بارش شدید باران باعث جاری شدن سیل در برخی از استان‌های ایران شد اما خشک‌سالی همچنان ادامه دارد. میزان بارندگی در کل سال در شماری از استان‌ها بسیار کمتر از سال قبل بوده است.
میانگین بارندگی در مناطق مختلف ایران از ابتدای سال آبی جاری تا روزهای پایانی اسفند ماه [...]

03.13.2017

راه حل های یک کارشناس اسرائیلی برای حل بحران آب در ایران

ایران وایر: دکتر آندره‌آ گرماندی، استاد دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست دانشگاه حیفا و از پژوهشگران ارشد در زمینه مدیریت منابع آبی است. حوزه های که مدیریت اسرائیلی ها در آن پرآوازه است. آب، کمبود آن و مدیریتش در دهه‌های اخیر همواره از دغدغه‌های اساسی مردم و دولت‌ها در خاورمیانه بوده است. این نگرانی [...]

03.1.2017

نماینده فائو: ایران در مرحله تنش آبی قرار دارد

دویچه‌وله: به گفته‌ی نماینده سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد، میزان منابع آب تجدیدپذیر ایران در ۱۵ سال گذشته به یک سوم متوسط جهانی نزول پیدا کرده است. او می‌گوید مدیریت منابع آب مستلزم همکاری منطقه‌ای است.
بسیاری از کشاورزان استان سیستان و بلوچستان، به عنوان یکی از محروم‌ترین مناطق ایران به دلیل [...]

02.17.2017

«برکناری» دو مدیر دولتی در پی تجمع دوباره مردم اهواز در اعتراض به آلودگی هوا

رادیوفردا: ساعاتی پس از برگزاری چهارمین تجمعِ مردم اهواز در مقابل استانداری خوزستان، دفتر نماینده رهبر جمهوری اسلامی در این استان، دعوت منتشر شده در کانال تلگرامی این نهاد برای برگزاری تجمع بعد از نماز جمعه را تکذیب کرد.
در همین حال خبرگزاری دولتی ایرنا روز جمعه، ۲۹ بهمن، خبر داد که در پی [...]

02.13.2017

هشدار درباره تبدیل بحران خوزستان به یک تهدید ملی

دویچه‌وله: دبیر هیئت دولت گفته است که وضعیت بحرانی خوزستان از غفلت مسئولان پرده برداشت. نمایندگان پیشین اهواز در مجلس خواستار برکناری وزیر نیرو شده‌اند.
بر اثر گرد و غبار شدید و رطوبتی که میزان آن نزدیک به ۱۰۰ درصد گزارش شده روز شنبه، ۲۳ بهمن ماه شماری از نیروگاه‌های استان خوزستان از مدار خارج شدند [...]

02.12.2017

آب و برق در ۱۱ شهر خوزستان قطع شد

بی‌بی‌سی: امروز صبح به دنبال گرد و خاک و مهشدید در استان خوزستان ایران آب و برق در عموم مناطق ۱۱ شهر، از جمله اهواز، مرکز این استان، قطع شد.
گفته شده که گرد و غبار روزهای گذشته و مه و رطوبت شدید امروز باعث شده است که خاک وارد تجهیزات انتقال برق شده و آنها [...]

12.25.2016

پیوند پارازیت و سرطان؛ روایت مختلف وزیر و معاونش از یک تحقیق

دویچه وله: وزیر بهداشت ایران می‌گوید نتایج بررسی‌های اخیر در مورد تأثیر امواج پارازیت بر ابتلا به سرطان با اظهار نظر معاونش متفاوت بوده است. معاون وزارتخانه با تکیه بر همان نتایج گفته بود که امواج پارازیت در ابتلا به سرطان مؤثرند.
حسن قاضی‌زاده هاشمی می‌گوید، تا کنون مدرکی درباره سرطان‌زا بودن پارازیت‌ها ارائه نشده و [...]

12.25.2016

آلودگی هوای تهران از مرز هشدار گذشت؛ آمبولانس‌های اورژانس در سطح شهر مستقر شدند

رادیوفرانسه: هوای شهر تهران در دومین روز پیاپی در شرایط ناسالم برای تمامی افراد قرار دارد.
به گزارش ایرنا، معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران از تمامی شهروندان تهرانی خواست تا در صورت امکان از تردد غیرضروری در شهر خودداری کنند.
محمد رستگاری به افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی وریوی، زنان باردار، سالمندان و کودکان [...]

Free Blog Themes and Blog Templates