بایگانی در بخش: شورش

10.24.2017

صحنه درگیری مردم با نیروهای سرکوبگر انتظامی جلوی مجلس

10.14.2017

واکنشها به چالش سنگ سید محمد حسینی با نام ری استارت

10.11.2017

درب مسجد جوادالائمه بلوار استقلال در شرق تهران توسط چند جوان به آتش کشیده شد.

07.11.2017

مکالمه تلفنی روحانی و خاتمی در 18 تیر 78 به روایت سرلشکر فیروزآبادی: برخورد سپاه با شورش‌های 18 تیر با مجوز شورای عالی امنیت و شخص خاتمی بود

فارس: رئیس سابق ستادکل نیروهای مسلح گفت: مقابله نیروهای مسلح با شورش‌های خیابانی در جریان 18 تیر سال 78 با مجوز شورای عالی امنیت ملی و شخص رئیس شورای عالی امنیت ملی که خود آقای خاتمی بود، صورت گرفت.
گروه امنیتی دفاعی خبرگزاری فارس- سالگرد فتنه 18 تیر سال 78 بهانه‌ای شد تا به بازخوانی بخشی [...]

07.7.2016

تاب‌آوری اجتماعی در ایران پایین آمده است

دویچه‌وله: آمار درگیری‌های خیابانی در جامعه ایران مدتهاست که زنگ‌ خطر را به صدا درآورده است. به گفته یک مقام مسئول “تاب‌آوری اجتماعی” ایرانی‌ها پایین آمده و حل این مسئله دیگر به یک موضوع “حاکمیتی” تبدیل شده است.
بنا بر آمار پزشکی قانونی استان تهران در ده ماهه نخست سال گذشته (۱۳۹۴) حدود ۹۵ هزار نفر [...]

12.18.2014

ضرغامی: نمی‌شد به موسوی اجازه داد با مردم صحبت کند

خودنویس: عزت‌الله ضرغامی٬ رئیس پیشین سازمان صدا و سیما پس از پنج سال فاش کرده که مقام‌های جمهوری اسلامی نمی‌خواستند میرحسین موسوی به تلویزیون بیاید و با مردم سخت بگوید. در همین راستا مصطفی پورمحمدی هم گفت که موضوع حصر تا امروز در دولت مطرح نشده است.
رئیس سابق صداوسیما می‌گوید که اجازه نداده میرحسین موسوی [...]

04.23.2014

ای برخورد با “تهدید واقعی” گران شدن بنزین و رزمایش ۱۰ هزار نظامی

روز: با نزدیک شدن به ساعات نهایی اعلام نرخ جدید بنزین که از روز گذشته منجر به تشکیل صف های طویل در برابر پمپ ها و جایگاه ها شده، قرارگاه سپاه محمد رسول‌الله تهران از برگزاری یک “رزمایش۱۰ هزار نفری” با هدف “مقابله با تهدیدات داخلی” در سطح شهر تهران طی فردا و پس فردا [...]

07.7.2013

دلایل نگرانی رهبران ایران و ترکیه از رویدادهای مصر

رادیوفرانسه: از ابهام در مواضع غرب در قبال رویدادهای مصر که بگذریم، بازخورد این رویدادهای در دو کشور منطقه یعنی ایران و ترکیه در خور توجه است :
مهدی مظفری
گوش کنید (06:20)
اولی برغم سکوت معنادار رهبران ارشد تهران برکناری نظامی محمد مرسی را نتیجۀ خودداری او از اجرای کامل قوانین اسلامی می داند و دومی ضمن [...]

06.12.2013

وضعیتی “شبیه جنگ داخلی” در استانبول

دویچه‌وله: پلیس ضدشورش ترکیه برای بیرون راندن معترضان از میدان تقسیم با گاز اشک‌آور و ماشین‌های آب‌پاش به آنها حمله کرده است. با مقاومت گروه‌های معترض، درگیری‌های شدیدی میان آنها و نیروهای دولتی پیش آمده است.
عملیات یگان‌های ضدشورش پلیس ترکیه برای بیرون راندن معترضان از “میدان تقسیم” استانبول، تا شامگاه سه‌شنبه (۱۱ ژوئن / ۲۱ [...]

04.29.2013

گزارش تصویری: حمله معترضان به معدنی در فارس ده‌ها میلیارد تومان خسارت وارد کرد

تقاطع: صد‌ها نفر معترض روز جمعه (۲۹ فروردین) تاسیسات و تجهیزات و ماشین‌آلات معدن “دهبید” در استان فارس را تخریب کرده و به آتش کشیده‌اند.
به گزارش منابع خبری استان فارس این حمله پس از آن صورت گرفته است که هیات دولت تصمیم گرفت این معدن را از موسسه بهره‌بردار به بخش تعاون منتقل کند.
گزارش‌ها حاکی [...]

Free Blog Themes and Blog Templates