بایگانی در بخش: بحران هسته‌ای

04.26.2017

ترامپ دستور داد گزارش پایبندی ایران به برجام ‘شدیداللحن’ شود

بی‌بی‌سی: ترامپ به تیلرسون دستور داد لحن تندتری را در نامه مربوط به ایران به کار گیرد
به دستور رئیس جمهوری آمریکا وزارت خارجه آن کشور نامه شدید اللحن‌تری را در مورد عملکرد ایران در چارچوب برجام به کنگره ایالات متحده ارسال کرد.
روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال به نقل از یک مقام کاخ سفید گفته است [...]

03.7.2017

سخنگوی قوه قضاییه ایران: علیه یک عضو تیم مذاکره هسته‌ای اعلام جرم شده است

رادیوفردا: سخنگوی قوه قضائیه ایران خبر داد که برای پرونده عبدالرسول دری اصفهانی، عضو تیم مذاکره اتمی، قرار مجرمیت صادر شده و این پرونده به دادگاه رفته است.
به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا،غلامحسین محسنی اژه ای،روز یک شنبه ۱۵ اسفند در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران، درپاسخ به سئوالی درباره صدور کیفرخواست برای پرونده «د . الف»،عضو [...]

12.2.2016

اوباما تمدید قانون تحریم‌های ایران را تایید می‌کند

بی‌بی‌سی: کاخ سفید می‌گوید باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، مصوبه کنگره برای تمدید قانون تحریم‌های ایران را تایید خواهد کرد. مقام‌های مختلف ایران تمدید این تحریم‌ها را خلاف توافق هسته‌ای می‌دانند.
در واکنش به تمدید تحریم‌ها طرحی در مجلس ایران تهیه شده که مطابق آن نمایندگان می‌خواهند دولت را به ازسرگیری فعالیت‌های [...]

11.11.2016

هشدار مقام دولت اوباما درباره کنار کشیدن هر یک از طرف‌ها از برجام

رادیوفردا:سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه، ۲۰ آبان‌ماه،‌ در پاسخ به سوال خبرنگاری تایید کرد که قانونی نیست که جلو کنار کشیدن از برجام را بگیرد، اما در عین حال هشدار داد که این اقدام «عواقبی بسیار جدی» برای انسجام توافق اتمی با ایران خواهد داشت.
خبرگزاری فرانسه به نقل از مارک تونر، [...]

08.25.2016

جواد کریمی قدوسی٬ نماینده مجلس: دری اصفهانی بر اساس اعترافات جیسون رضائیان بازداشت شده است

دیگربان: جواد کریمی قدوسی٬ نماینده مجلس گفته که «عبدالرسول دری اصفهانی» براساس بخشی از «اعترافات» جیسون رضائیان بازداشت شده بود.
آقای کریمی قدوسی افزوده در پرونده رضائیان نام دونفر از «نزدیکان» محمد‌جواد ظریف وجود دارد که «جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای» را به آمریکا می‌داده‌اند.
وی گفته «قبل از اینکه آقای ظریف به پشت میز مذاکره برود آمریکایی‎ها می‎دانستند [...]

08.24.2016

گزارش‌های ضد و نقیض از «بازداشت» عضو تیم مذاکره اتمی ایران

رادیوفردا: یک روز پس از آن که وزارت خارجه ایران «بازداشت یکی از کارکنان ستاد اجرای برجام به اتهام جاسوسی» را «کاملا بی‌اساس» خواند، وب‌سایت نسیم آن‌لاین جزئیات بیشتری از بازداشت فردی را منتشر کرد که او را «مسئول بانکی تیم مذاکره‌کننده» اتمی معرفی کرد.
روز چهارشنبه، سوم شهریور، وب‌سایت نسیم آن‌لاین به [...]

08.23.2016

یدالله جوانی٬ مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه: طرح عزت‌آفرینی برجام توهین‌آمیز است

دیگربان: یدالله جوانی٬ مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه٬ اظهارات حسن روحانی مبنی بر اینکه «برجام برای ما عزت آورد» را «توهین» دانسته و گفته پس از سخنان علی خامنه‌ای مبنی بر نتیجه نداشتن برجام و مذاکره با آمریکایی‌ها٬ این نوع نگاه در کشور باید پایان بپذیرد.
آقای جوانی از افرادی در داخل کشور که با [...]

08.16.2016

محمدجواد لاریجانی٬ رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضائیه: باید توانمندی ساخت بمب اتم را به ۴۸ ساعت برسانیم

دیگربان: محمدجواد لاریجانی٬ رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضائیه می‌گوید جمهوری اسلامی باید توان هسته‌ای خود در ساخت بمب اتم را به ۴۸ ساعت برساند٬ یک موسسه تحقیقاتی هسته‌ای دارای بخش‌های علنی و محرمانه راه بیندازد٬ از زیرزمینی‌کردن بخش‌های محرمانه فعالیت‌های هسته‌ای‌اش٬ «خجالت و ترس» نداشته باشد٬ به ساختار تحریم‌ها لگد بزند و آمریکا می‌خواهد [...]

08.8.2016

مامور سابق ضد تروریسم سیا: شهرام امیری تنها مورد نیست

بی‌بی‌سی: فیلیپ جرالدی مامور سابق مبارزه با تروریسم سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا – سیا – به بی‌بی‌سی فارسی گفت شهرام امیری وقتی برای مراسم حج به عربستان رفته بود به میل خودش با ماموران سازمان اطلاعات عربستان و آمریکا تماس گرفت و به هیچ وجه ربوده نشده بود.
آقای جرالدی در سال [...]

08.4.2016

روایت وال استریت ژورنال از جعبه های چوبی پر از پولی که به صورت محرمانه از امریکا به ایران آمد

انتخاب: روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مقام هایی که نامشان فاش نشده گزارش داده است که آمریکا در ماه ژانویه همزمان با آزادی ۴ آمریکایی زندانی در ایران معادل ۴۰۰ میلیون دلار پول نقد را به صورت محرمانه با هواپیما به این کشور فرستاد.
روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مقام هایی که [...]

Free Blog Themes and Blog Templates