30.09.2022

زنان اسرائیل همبستگی خود را با زنان آزادی‌خواه ایران اعلام کردند

رادیوفرانسه: زنان اسرائیل با انتشار پیام های تصویری در شبکه های اجتماعی حمایت خود را از جنبش زنان و جوانان ایران برای آزادی، برابری و پایان یافتن تبعیض جنسیتی و دیکتاتوری مذهبی در ایران اعلام داشته‌اند. با گسترش اعلام همبستگی‌های زنان اسرائیل با زنان ایران وزارت امور خارجۀ اسرائیل نیز هفتۀ گذشته با انتشار بیانیه‌ای “اعتراض‌های خیابانی ایرانیان دلیر علیه خشونت رژیم آیت‌الله‌ها” را ستود.

در پیام همبستگی خود، زنان اسرائیل خطاب به “خواهران ایرانی” خود می گویند : “اسرائیل شما را دوست دارد”، “زنان اسرائیل در کنار شما هستند”، “مهسا، همواره نام تو را به خاطر خواهیم سپرد”، “همۀ زن ها شایستۀ یک زندگی آزاد هستند،” “شما در قلب ما جا دارید”…

پیام های تصویری زنان اسرائیلی با استقبال گرم زنان و مردان معترض در ایران و در شبکه های اجتماعی روبرو شده است و حکومت ایران از معترضان نیز بعضاً به عنوان سربازان و “پیاده نظام” اسرائیل یاد کرده است.

در سال ١٩٥٠ ایران بعد از ترکیه دومین کشور جهان مسلمان بود که اسرائیل را به رسمیت شناخت و تا پیش از تأسیس حکومت اسلامی، حکومت پادشاهی در ایران از اسرائیل به عنوان بهترین دوست غیرمسلمان خود یاد می کرد. دهها هزار نفر از شهروندان اسرائیل را یهودیان ایرانی یا ایرانی تبار تشکیل می دهند از جمله رئیس جمهوری پیشین اسرائیل، موشه کاتساف، رئیس پیشین ستاد مشترک ارتش اسرائیل، شائول موفاز، یا خواننده معروف اسرائیلی، ریتا، که آوازه ای بزرگ در اسرائیل و خارج از آن و در بین ایرانیان و فارسی زبانان جهان دارد.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates