22.11.2022

محسن رنانی: حکومت به سیل شلیک می‌کند

رادیوفردا: محسن رنانی، اقتصاددان سرشناس و استاد دانشگاه، در واکنش به اعتراضات سراسری و سرکوب اعتراضات نوشت: «حکومت جلوی سیل ایستاده است و به آن شلیک می‌کند. بیچاره گمان می‌کند سیل را می‌شود با شلیک متوقف کرد. روشنفکران هم پشت سر سیل ایستاده‌‌اند و فریاد می‌زنند آآی سیل از این طرف برو، آآی سیل از آن طرف نرو. زهی خیال باطل»!

آقای رنانی در این یادداشت که امروز در کانال تلگرامش منتشر کرد، هم چنین جمهوری اسلامی را حکومتی توصیف کرد که «چند دهه به‌جای ساختن و کاشتن و سبز کردن و امید دادن و افق گشودن و غنی‌سازی خاک ایران و جامعه ایران، آن را شخم زد و تخلیه کرد و هر آدم و حیوان و کوه و معدن و دریاچه و گیاهِ ارزشمند و آرام‌کننده و امیدبخش و استحکام دهنده‌ای بود را قطع کرد و بُرد و خورد و گزینش کرد و تحقیر کرد و تخریب کرد و فراری داد».

این استاد دانشگاه در پایان یادداشت خود خطاب به حکومت و روشنفکران نوشته است: «حکومت روزگار درازی فریب داد و تبعیض کرد و قانون را لجن زد و مردم را ندید، ما هم پی‌در‌پی سکوت کردیم و منفعت‌طلبی کردیم و چشمان‌مان را بر آن همه تبعیض و تنگی و حماقت بستیم. و اکنون این نسل، که آینده ایران مال اوست و حق اوست، دارد همه ما را و همه آن‌چیزی که رنگ و بوی ما را دارد، استفراغ می‌کند. آن هم چه استفراغِ عمیق و مبارکی».

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates