13.01.2013

معاون اجتماعی پلیس اطلاعات و امنیت ناجا: کسانی که در خارج ولگردی کرده‌اند ممنوع‌الخروج هستند

دیگربان: پلیس ایران اعلام کرد کسانی که سابقه «ولگردی» در سایر کشور‌های جهان را داشته‌اند٬ اجازه خروج مجدد از کشور را نخواهند یافت.

صادق رضادوست٬ معاون اجتماعی پلیس اطلاعات و امنیت ناجا این مطلب را روز شنبه (۲۳ دی) در گفتگو با ایسنا اعلام کرده است.

وی گفته از خروج مجدد کسانی که سابقه «سرقت»، «کلاهبرداری»، «خرید و فروش مواد مخدر»، «ولگردی»، «فساد اخلاقی» و سایر اعمال «خلاف شئونات» جمهوری اسلامی داشته‌اند٬ جلوگیری خواهد شد.

این مقام پلیس توضیحی نداده که مراجع رسمی با استفاده از چه ساز و کاری پی به «ولگردی» و اعمال «خلاف شئونات» جمهوری اسلامی برخی مسافران در کشور‌های خارجی خواهند برد.

بسیاری از روحانیون حاکم بر ایران به سفر‌های تفریحی و توریستی شهروندان به کشور‌هایی از قبیل ترکیه٬ دبی٬ آذربایجان٬ ارمنستان٬ مالزی و تایلند نگاه مثبتی ندارند.

آن‌ها سال‌هاست به طور مستقیم و غیرمستقیم از مقام‌های جمهوری اسلامی می‌خواهند راه‌کار‌هایی برای کاهش این‌گونه سفر‌ها ارائه کنند.

اصل خبر از ایسنا:

معاون اجتماعی پلیس اطلاعات و امنیت ناجا به ایسنا خبرداد:

اعلام شرایط «ممنوع‌الخروج»شدن
» سرویس: اجتماعي – حوادث، انتظامي
کد خبر: 91102313291
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۱ – ۱۱:۴۴
GOZARNAMEH-bb_Fixd.jpg

معاون اجتماعی پلیس اطلاعات و امنیت ناجا گفت: از خروج مجدد افرادی که در خارج از کشور در سفرهای قبلی جرم، فساداخلاقی و سایر اعمال خلاف شئونات جمهوری اسلامی انجام دهند، جلوگیری خواهد شد.

سرهنگ صادق رضادوست در گفت و گو با خبرنگار «انتظامی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه یکی از سوالات متداول مسافران خارج از کشور قبل از سفر این است که آیا «ممنوع‌الخروج» هستند یا خیر، گفت: در راستای پیشگیری از ایجاد اختلال در مسافرت و برنامه‌ریزی‌های مسافران خارج از کشور، هموطنانی که قصد مسافرت دارند، می‌توانند پیش از مسافرت شخصا با ارائه اصل گذرنامه به ادارات گذرنامه تهران و استان‌ها مراجعه کرده و از آخرین وضعیت خروج خود مطلع شوند.

وی همچنین به دارندگان پاسپورت هشدار داد با توجه به اینکه صدور گذرنامه‌المثنی به جای گذرنامه مفقود یا مخدوش مستلزم بررسی و انجام تشریفات اداری طولانی است، بنابراین در حفظ و نگهداری نهایت دقت را مبذول دارید تا از مفقود یا مخدوش شدن آن جلوگیری شود گفت: اما در برخی موارد دیده شده پس از اعلام مفقودی گذرنامه، پاسپورت پیدا شده و جای سوال است که آیا می‌توان از این گذرنامه‌ای که «اعلام مفقودی» شده مجددا استفاده کرد که در پاسخ به این افراد باید عنوان کرد که این افراد تنها در صورتی می‌توانید از گذرنامه‌ای که اعلام «مفقودی» شده، استفاده مجدد کنند که مراتب پیدایش را به پلیس اعلام کرده و اقدامات لازم را انجام دهند.

معاون اجتماعی پلیس اطلاعات و امنیت ناجا به هموطنان توصیه‌کرد: هیچ‌گاه اسناد و مدارک هویتی خود از قبیل گذرنامه، شناسنامه، مدارک وظیفه و کارت ملی در اختیار دیگران قرار ندهید و در صورت مفقودشدن این مدارک، مراتب را در اولین فرصت به مراجع ذی‌صلاح اعلام داشته و تقاضای المثنی کنید تا ضمن پیشگیری از سوءاستفاده احتمالی افراد سودجود، مسئولیتی متوجه شما نشود.

رضادوست در پاسخ به سوالی مبنی براینکه اگر فردی در خارج از کشور دچار جرایمی شود، می‌تواند مجددا از کشور خارج شود؟ گفت: کسانی که در خارج از کشور مرتکب اعمال خلاف قانون از قبیل: سرقت، کلاهبرداری، خرید و فروش موادمخدر، ولگردی، فساد اخلاقی و سایر اعمال خلاف شئونات جمهوری اسلامی شوند از خروج مجددشان جلوگیری خواهد شد.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates