06.03.2023

تولید انیمیشن‌های «تربیتی» توسط ۴۰۰ انیمیشن‌ساز «متدین» در حوزه علمیه


صدای آمریکا: مدیر مرکز «تبلیغ مجازی حوزه‌های علمیه» در حاشیه یک نمایشگاه در تهران خبر از تهیه سریالی انیمیشنی با موضوع حجاب توسط «طلبه‌های انیمیشن‌ساز» خبر داد.

خبرگزاری رسمی دولت، ایرنا، در مصاحبه با مسعود عبداللهی مدیر این مرکز، از فعالیت ۴۰۰ طلبه در این مرکز که آنها را «متخصص و متدین» نامید خبر داد و گفت که محصولات این مجموعه از طریق شبکه‌ ۳۰ هزار مبلغی که در مدارس و مساجد سراسر کشور دارند منتشر می‌شود.

عبداللهی در مورد موضوعات انیمیشن‌ها هم گفت که «روی شاخص‌های تربیتی، عدالت، شناخت غرب و اعتقادات کودکان کار می‌کنیم.»

مدیر مرکز تبلیغ مجازی حوزه‌های علمیه با اشاره به «بی‌حجابی» به عنوان یک «آسیب اجتماعی» از ساخت انیمیشنی «درباره حجاب» خبر داد که «فیلمنامه» آن نوشته شده و «شخصیت‌ها» هم طراحی شده است.

در سال‌های اخیر موضوع حجاب بیش از پیش مورد اعتراض بخش‌های مختلف جامعه قرار گرفته است و در جریان اعتراضات سراسری سال جاری به یکی از محورهای اصلی اعتراضات تبدیل شد.

گسترش اعتراض به حجاب اجباری در بین دانش‌آموزان و دانشجویان در پاییز امسال و همزمان با جنبش «زن، زندگی، آزادی» بار دیگر مقامات جمهوری اسلامی را به جنب و جوش واداشته تا سرمایه‌گذاری بیشتر برای موضوعات اعتقادی در مدارس انجام دهند.

وزیر آموزش و پرورش جمهوری اسلامی نیز در ماه‌های اخیر بارها تاکید کرده که محتوای بسیاری از کتب درسی نیز در آینده نزدیک تغییر خواهد کرد.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates