28.03.2023

نیویورک تایمز: مقامات دولت بایدن حملات‌ تلافی‌جویانه در سوریه را «فعلا» متوقف می‌کنند

صدای آمریکا: نیویورک‌تایمز نوشت: «با وجود آمادگی ارتش آمریکا برای حمله دوم به نیروهای تحت حمایت جمهوری اسلامی در سوریه پس از حمله مجدد آنان به مواضع آمریکایی، کاخ سفید تصمیم گرفته که فعلا ادامه حملات تلافی‌جویانه را متوقف کند.»

به نوشته این نشریه، هواپیماهای جنگی ایالات متحده اواخر روز جمعه آماده انجام دور دوم حملات تلافی‌جویانه بودند، اما به گفته یک مقام ارشد ایالات متحده کاخ سفید این حمله را متوقف کرد.

نیویورک‌تایمز نوشت: روز دوشنبه، پس از چند روز آرامش در منطقه، مقامات دولت بایدن گفتند که ارتش آماده پاسخگویی به هرگونه تهدید جدید علیه پرسنل ایالات متحده است، اما به نظر می‌رسد که آن‌ها از تشدید حملات رفت و برگشت که منجر به یک جنگ گسترده‌تر با ایران و نیروهای نیابتی‌اش می‌شود، اجتناب می‌کنند و همچنان بر مأموریت گسترده‌تر خود در کمک به ریشه‌کن کردن حامیان مالی جنگجویان داعش در منطقه که هنوز حملات چریکی انجام می‌دهند، متمرکز می‌مانند.

در جریان حمله هفته گذشته نیروهای موسوم به «نیابتی» به مواضع نیروهای آمریکایی در سوریه یک پیمانکار آمریکایی کشته و یک پیمانکار دیگر و پنج سرباز آمریکایی زخمی شدند.

جت‌های جنگنده اف-۱۵ ایالات متحده، به تلافی این اقدام، روز پنجشنبه به سایت‌های شبه‌نظامی مرتبط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حمله کردند.

این اقدام، شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران را بر آن داشت تا روز جمعه حملات موشکی و پهپادی دیگری را که منجر به زخمی شدن یک آمریکایی دیگر شد، انجام دهند.

جان اف. کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: «ما سریع و جسورانه کاری را که باید انجام می‌دهیم تا از شهروندان و تأسیسات خود در سوریه محافظت کنیم.»

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates