12.06.2024

حزب‌الله در واکنش به کشته‌شدن فرمانده ارشد خود بیش از ۱۰۰ موشک و راکت از لبنان به اسرائیل شلیک کرد

ارونیوز: حزب‌الله کشته شدن یکی از فرماندهان خود را در جریان حمله اسرائیل به جنوب لبنان تایید و اعلام کرد که او طالب عبدالله بوده است.

روز سه‌شنبه ۱۱ ژوئن، خبرگزاری فرانسه به نقل از یکی از مقام‌های نظامی لبنان اعلام کرد که اسرائیل در حمله به جنوب لبنان یکی از فرماندهان ارشد حزب‌الله را کشت.

بنا به گزارش خبرگزاری فرانسه، فرد یادشده «مهم‌ترین» فرمانده حزب‌الله بوده که طی ۸ ماه جنگ بین اسرائیل و حزب‌الله کشته شده است.

به گفته این منبع نظامی، حمله اسرائیل به شهرک جویا در جنوب لبنان انجام شده است که در جریان آن سه نفر دیگر نیز کشته شده‌اند.

خبرگزاری رویترز هم در گزارشی نوشت طالب عبدالله فرمانده گروه حزب‌الله در منطقه مرکزی نوار مرزی لبنان با اسرائیل بوده است.

بنا به این گزارش، طالب عبدالله، ملقب به ابوطالب حتی ارشدتر از وسام الطویل، فرمانده عالی‌رتبه حزب‌الله بود که ماه ژانویه در حمله اسرائیل کشته شد.

بنا به گزارش‌های منتشر شده، در این حمله از «هواپیماهای بدون سرنشین» استفاده شده است.

پس از انتشار خبر کشته شدن فرمانده ارشد حزب‌الله در جنوب لبنان، رسانه‌های اسرائیلی از شلیک بیش از ۱۰۰ موشک از لبنان به سمت اسرائیل خبر دادند. بنا به گزارش این رسانه‌ها، صدای چند انفجار در منطقه طبریه شنیده شده است.

به نظر می‌رسد حزب‌الله در واکنش به کشته شدن فرمانده ارشد خود، اسرائیل را «موشک‌باران» کرده است. اطلاعات بیشتری در این خصوص منتشر نشده است.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates