06.10.2013

خامنه‌ای: برخی از آنچه در سفر نیویورک پیش آمد بجا نبود

خودنویس: رهبر جمهوری اسلامی در واکنش به سفر حسن روحانی به نیویورک گفت: «برخی از آنچه در سفر نیویورک پیش آمد به نظر ما بجا نبود.»

به گزارش ایسنا،‌ خامنه‌ای امروز در مراسم دانش‌آموختگی ارتش گفت: «ما از تحرک دیپلماسی دولت حمایت می‌کنیم و به تلاش دیپلماسی اهمیت می‌دهیم و از آنچه در سفر اخیر بود حمایت می‌کنیم، البته برخی از آنچه در سفر نیویورک پیش آمد به نظر ما بجا نبود، لکن ما به هیات دیپلماسی دولت عزیزمان خوشبین هستیم، ولی به آمریکایی‌ها بدبینیم. دولت آمریکا غیرقابل اعتماد و خودبرتربین و عهدشکن است.»

وی اضافه کرد: «ما به آمریکایی‌ها بدبینیم و هیچ اعتمادی به آنان نداریم، دولت آمریکا غیرقابل اعتماد و خودبرتربین و غیرمنطقی و عهدشکن است و دولتی در تصرف شبکه صهیونیسم بین المللی است که بخاطر صهیونیست‌ها مجبور است با رژیم غاصب مماشات کنند و نرمش نشان دهند.»

چند روز پیش محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران، گفت‌وگوی تلفنی صورت گرفته میان حسن روحانی و باراک اوباما را «اشتباه تاکتیکی در مسیر حرکت دولت» خواند و گفت که این اشتباه قابل تصحیح و جبران است.

گفت‌وگوی حسن روحانی با باراک اوباما در حالی صورت گرفت که چند روز پس از این گفت‌وگو، رییس جمهور آمریکا در دیدار نا نخست وزیر اسرائیل به نتانیاهو اطمینان داد که هیچ گزینه‌ای را از جمله گزینه نظامی کنار نگذاشته است، اما تاکید کرد که دیپلماسی با ایران را خواهد سنجید.

Related posts:

  1. آیا مکالمه روحانی و اوباما بدون مجوز رهبر ایران بوده؟
  2. در ایران با «اعتدال» اعدام می‌کنند
  3. باراک اوباما: باید گفت‌وگو با ایران را امتحان کنیم
  4. مقام معظم: حسن! اگر اوباما اومد جلو، نرو توالت فالس نیوز: این بار دست به آب رفتن بی‌موقع، حتی با پای راست، به ضرر نظام است
  5. علی خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی: به یک شرط با «نرمش قهرمانانه» موافقم

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates