21.10.2013

مخالفت آیت الله خامنه ای با معرفی توفیقی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم

سحام نیوز:‌ وضعیت آموزش عالی کشور و در راس آن٬ تعیین مسئولیت این وزارتخانه٬ در ملاقات دو شب گذشته حسن روحانی با آیت الله خامنه ای مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
به گزارش سحام٬ آیت الله خامنه ای در این دیدار نسبت به معرفی دکتر توفیقی به مجلس به عنوان وزیر پیشنهادی علوم٬ برای اخذ رای اعتماد واکنش نشان داده است. آقای خامنه ای با معرفی این سرپرست فعلی وزارت علوم٬ به لحاظ مواضع سیاسی ایشان مخالفت نموده است.
نگرانی رهبری٬ تغییر شرایط دانشگاه ها از امنیتی به آموزشی و فرهنگی است. ایشان بر حفظ و ابقای مدیران امنیتی در راس دانشگاه های کشور اصرار دارند. ایشان بنا به این اعتقاد مدیرانی نظیر آقای رهبر در دانشگاه تهران را برای کنترل دانشگاه امری مهم و حیاتی می دانند.
نهایتا بعد از بحث و بررسی و مطرح کردن دغدغه های رئیس جمهور در خصوص وعده های داده شده در ایام انتخابات به مردم؛ حسن روحانی و آیت الله خامنه ای بر معرفی دکتر فرجی دانا به مجلس برای گرفتن رای اعتماد٬ توافق نمودند.
رضا فرجی دانا مدرس دانشگاه تهران و سیاستمدار اصلاح طلب است که در دولت دوم سید محمد خاتمی، ریاست دانشگاه تهران را عهده دار بود. پس از استعفای مصطفی معین، سید محمد خاتمی او را برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری معرفی کرد که نتوانست از مجلس ششم رای اعتماد کسب کند.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates