29.10.2013

فاطمه آلیا٬ نماینده محافظه‌کار مجلس: اگر زنان ایران نیمی از طلای خود را پای رهبر بریزند٬ می‌توانیم بانک‌های آمریکا را بخریم

دیگربان: فاطمه آلیا٬ یک نماینده محافظه‌کار مجلس با حمله به اصلاح‌طبان٬ اکبر هاشمی رفسنجانی٬ خانواده روح‌الله خمینی و تهدید دولت روحانی گفته که «با طلای نیمی از زنان ایران می‌توانیم بانک‌های آمریکا را بخریم.»

به گزارش خبرگزاری «آریا» خانم آلیا این مطالب را روز سه‌شنبه (هفتم آبان) در نطق میان دستور خود در مجلس بیان کرده و از حسن روحانی خواسته تا واژه «اعتدال» را در همه حوزه‌ها «تبیین» کند.

وی به هیات مذاکره کننده ایران با گروه ۱+۵ نیز توصیه کرده که «موجودی کیف خود را به بیگانه نگویید.»

این عضو کمیسیون امنیت ملی همچنین اضافه کرده «ما با رویکرد برد- برد در مذاکرات موافقیم اما نگرانی آن است که گاهی در اثر فشار برخی غضنفرهای داخلی نتیجه تلاش‌ها به نفع آمریکا شود.»

آلیا همچنین به حسن روحانی و دیگر مقام‌های دولتی گفته «دولت {قبلی} با پول کافی تحویل شما داده شده و ذخایر زیادی نیز در بانک‌ها دارید٬ لذا آرامش خود را حفظ کنید.»

در بخش‌های دیگری از نطق این نماینده مجلس انتقاد‌های تندی متوجه علمکرد هاشمی رفسنجانی٬ اصلاح‌طلبان٬ خانواده روح‌الله خمینی٬ دولت حسن روحانی و گزارش احمد شهید شده است.

در دو ماه گذشته این افراد و جریان‌ها تحت شدید‌ترین حملات محافظه‌کاران تندرو قرار گرفته و دامنه این فشار‌ها و حملات نیز روز به روز بیشتر می‌شود.

با آغاز دولت محافظه‌کاران معتدل در ایران٬ تنش‌های سیاسی در این کشور نسبت به دوره محمود احمدی‌نژاد افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است.

برخی از تحلیل‌گران سیاسی حوادث و وقایع سه ماه نخست دولت روحانی را مشابه دوران هشت ساله دولت محمد خاتمی ارزیابی کرده‌اند.

No related posts.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates