30.11.2013

تیتر هفته‌نامه محافظه‌کار «۹ دی»: توافقنامه ژنو جام زهر است


دیگربان: هفته‌نامه محافظه‌کار «۹ دی» تفاهم‌نامه هسته‌ای ژنو را «باخت» جمهوری اسلامی در برابر غرب ارزیابی و آن را به نوشیدن «جام زهر» از سوی مقام‌های بلند‌پایه نظام تشبیه کرد.

این هفته‌نامه در تازه‌ترین شماره خود٬ تیتر جنجالی «جام زهر» را برای مطالبی که در نقد و بررسی مفاد تفاهم‌نامه ژنو نوشته٬ انتخاب کرده است.

حمید رسایی٬ مدیر مسئول نشریه «۹ دی» در سرمقاله شماره جدید این هفته‌نامه نوشته تفاهم‌نامه ژنو «عبور از خط قرمز» و «باخت» جمهوری اسلامی در برابر غرب بوده است.

رسایی نوشته جمهوری اسلامی در این تفاهم‌نامه در ازای پرداخت امتیاز‌ها و تعهدات سنگین٬ «سراب» لغو تحریم‌ها را به دست آورده است.

این هفته‌نامه در یکی دیگر از مطالب خود با عنوان «نه تحریمی برداشته شد نه غنی‌سازی تثبیت شد» نوشته در تفاهم‌نامه ژنو به «حق» غنی‌سازی ایران هیچ اشاره‌ای نشده است.

در این مطلب همچنین آمده که جمهوری اسلامی در این تفاهم‌نامه تمام امتیاز‌های لازم را داده و برای دور بعدی مذاکرات دیگر «امتیازی» برای واگذاری وجود ندارد.

«۹ دی» در مطلب دیگری «تعجیل» محمدجواد ظریف٬ وزیر امور خارجه را عامل امضای تفاهم‌نامه ژنو دانسته و نوشته که دولت حسن روحانی به‌دنبال «بهره‌برداری داخلی» از این تفاهم‌نامه است.

عنوان یکی دیگر از مطالب این هفته‌نامه «آنچه از ما بُردند و بازی را بُردند» است که به بررسی امتیاز‌های واگذار شده جمهوری اسلامی به غرب در تفاهم‌نامه «ژنو» پرداخته است.

محافظه‌کاران تندرو٬ حامیان محمود احمدی‌نژاد و محمدتقی مصباح یزدی پیش‌تر از این تفاهم‌نامه با عنوان قرارداد «ترکمنچای ۳» یاد کرده بودند.

Related posts:

  1. واکنش یکی از حامیان احمدی‌نژاد به تفاهم‌نامه ژنو: باید به خامنه‌ای و جلیلی فحش دهید نه به روحانی
  2. حمله حامیان مصباح‌ و‌ احمدی‌نژاد به توافقنامه ژنو
  3. واکنش روزنامه های ایران به مذاکرات ژنو؛ کیهان خبر از نقض توافق داد
  4. عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: مجلس مانع نفوذ نیویورکی‌ها در مذاکرات می‌شود
  5. افشاگری های مهم ولایتی راز بلای خانمان سوز وارده بر ملت ایران را بر ملا کرد

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates