23.01.2013

رئیس دفترمصباح:حدادعادل آب گوارایی بود که وارد نهر شور شد ودیگر قابل استفاده نیست

بازتاب امروز: جلسات شورای مرکزی جبهه تا زمان بهبود حال آیت‌الله مصباح لغو شده/در ائتلاف ۱+۲ هیچ اصلحی دیده نمی‌شود/حدادعادل آب شیرین و گوارایی بود که وارد نهر شوری شد که دیگر قابل استفاده نیست.

رئیس دفتر آیت‌الله مصباح یزدی اظهار داشت: دوستان ما در جبهه پایداری به این نتیجه رسیدند که برای مشارکت حداکثری در انتخابات سال آینده باید حضور فعال داشته و به تکلیف خود عمل کنند.

حجت الاسلام جلالی عضو جبهه پایداری در گفت‌و‌گو با ایلنا با بیان اینکه عمل به تکلیف تنها با معرفی اصلح در انتخابات ریاست جمهوری امکان پذیر است گفت: در این خصوص ذره‌ای از مواضع خود کوتاه نمی‌آییم از سوی دیگر معتقدیم که ایجاد وحدت امری شدنی است و منتفی نخواهد شد اگر هر یک از گروه‌ها و جریان‌ها به گزینه اصلح برسند ما با آن‌ها وحدت خواهیم کرد.

این عضو جبهه پایداری با اشاره به کسالت آیت الله مصباح یزدی عنوان کرد: البته جلسات شورای مرکزی با ایشان تا زمان بهبود منتفی شده اما جلسات آقای آقاتهرانی دبیرکل جبهه با علامه مصباح تعطیل نشده است به گونه‌ای که وی هر هفته گزارش کار جبهه را به ایشان می‌دهد.

وی در خصوص مطرح شدن نام حدادعادل میان گزینه‌های مورد بررسی جبهه پایداری تصریح کرد: نسبت به حدادعادل در جبهه پایداری هنوز صحبتی نشده البته گزینه‌هایی در حال بررسی است اما در میان آن‌ها صحبتی از حدادعادل نبوده است.

ائتلاف 2+1 تا 12 نفر هم افزایش خواهد یافت

جلالی با تاکید براینکه اگر کسی مشی جبهه را رعایت نکند از آن حذف خواهد شد خاطرنشان کرد: آقای حدادعادل هم اکنون به ائتلاف ۱+۲ که با پیوستن لاریجانی و پورمحمدی امروز ۱+۴ تبدیل شده است پیوسته علاوه براین ممکن است این ائتلاف تا ۱۲ نفر ادامه پیدا کند.

وی افزود: اگر یک قاشق داروی تلخ را در ظرف عسل بریزیم این عسل دیگر قابل استفاده نخواهد بود به نظر من آقای حدادعادل نیز آب شیرین و گوارایی بود که وارد نهر شوری شد که دیگر قابل استفاده نیست.

این عضو جبهه پایداری همچنین تصریح کرد: ما از این آقایان می‌خواهیم که اگر مصلحت نظام و جمهوری اسلامی را در نظر نمی‌گیرند حداقل مصلحت خود را در نظر داشته باشند.

وی ادامه داد: با ارتباطاتی که ما با مردم داریم می‌بینیم این ۶۰ درصد نظرسازی است. در حالی که باید با مردم صحبت کرده و نظر آن‌ها را نیز جویا شوند چراکه ما نیز می‌توانیم ادعا کنیم که ۹۰ درصد آرا انتخابات را داریم اما چنین ادعایی بی‌دلیل خواهد بود.

رئیس دفتر آیت اله مصباح یزدی با تاکید براینکه ائتلاف ۱+۲ پایان خوبی نخواهد داشت عنوان کرد: البته وحدت همواره خوب است اما من معتقدم در ‌‌نهایت چنین ائتلافی دچار فروپاشی شده و به نتیجه نخواهد رسید چراکه در جمع آن هیچ فرد اصلحی مشاهده نمی‌شود.

انتخاب جلیلی، فتاح و لنکرانی نظر شخصی آقا تهرانی است.

وی در خصوص مذاکره جبهه پایداری با برخی از مصادیق انتخاباتی عنوان کرد: البته برخی مصداق‌ها در جلسات جبهه مطرح شده‌اند اما تاکنون با هیچ یک از آن‌ها پیرامون انتخابات صحبتی نشده است اینکه آقای آقا تهرانی عنوان کرده اندآقای جلیلی، فتاح و لنکرانی جزو گزینه‌هایی هستند که ما با آن‌ها ارتباط نزدیک داریم در جلسات شورای مرکزی مطرح نشده و ممکن است نظر شخصی وی باشد.

جلالی افزود: جبهه پایداری در خصوص مباحث انتخاباتی روی گزینه‌هایی کار می‌کند که همواره به ما می‌گویند. انشاالله بهتر از ما پیدا خواهد شد و هنوز حضور در انتخابات به ما تکلیف نشده است. اما ممکن است این افراد با اصرار جبهه پایداری حضور در انتخابات را بپذیرد ولی تاکنون به نتیجه‌ای برای حضور نرسیده‌اند.

این عضو جبهه پایداری با تاکید براینکه بحث تشکیل ستاد انتخاباتی جبهه پایداری هنوز مطرح نشده است گفت: برای طرح این مسائل هنوز زود است. ما معتقدیم براساس نظر رهبری مسائل پیش آمده در سال ۸۸ به واسطه خیزش زودهنگام کاندیدا‌ها و صدا و سیما به وجود آمد. در حالی که طبق نظر رهبر معظم انقلاب باید دو ماه پیش از آغاز انتخابات تنور را گرم کرد. به نظر می‌رسد مباحث انتخاباتی تا پایان سال در میان گروه‌ها به اتمام رسیده از نوروز مصداق‌ها مطرح شود.

Related posts:

  1. خاتمی: تا صحبت از انتخابات آزاد می‌شود، حمله می‌کنند
  2. ایستادگی «حبیب» خوش تیپ از نظر اسهال طلبان خوش تیپ تر!!
  3. ابراز نگرانی احمد خاتمی از اظهارات عسگراولادی درباره موسوی و کروبی
  4. وحشت نه ساله خامنه ای از گردن کلفت ها، مجتبی واحدی
  5. «انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۲ از انتخابات گذشته دشوارتر است»

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates