02.04.2014

آقای احمد شهید! صدای ما باشید!

خودنویس: در این نامه سرگشاده آمده است: حکومت ایران درتمام طول حیات خود زیرپوشش یک حکومت دینی، تمام حقوق شهروندی رابه نفع خود مصادره کرده است و با صدور فتوا، هرگونه تحرک سیاسی را محکوم و سرکوب می‌کند.

متن کامل این نامه که در اختیار خودنویس قرار گرفته، به شرح زیر است:

با سلام و درود به شما آقای احمد شهید باآرزوی توافق وگسترش صلح و دوستی وآشتی

آقای احمد شهید! نامه ما جمعی است و از شما می‌خواهیم که صدای ما باشید.

در ابتدا می‌خواهیم بگوییم که این درخواست به معنای طلب رحم نیست، این حق هرانسانی است که وقتی به دلیل اعتقاداتش زندانی می‌شود، درخواست رفتاری داشته باشد که متناسب با جایگاه و شان اوست.

اتهام اصلی ما زندانیان علیه ناکارآمدی‌های سیاسی، تبعیض و نا عدالتی‌ها و خواهان اعمال حقوق کامل سیاسی برای همگان بوده است.

ما خواهان آزادی و برابری ورعایت حقوق همه شهروندان جامعه ایرانی هستیم، شهروندانی که جدا از نژاد و اعتقاد و در صلح و هماهنگی برپایه برابری درکنار هم زندگی کنند. حکومت آرمان‌های ما را با اختناق، سازمان‌ها و احزاب سیاسی وهرگونه حرکت سیاسی رابا سرکوب مواجه و محکومیت‌های سنگینی را برما زندانیان سیاسی ،عقیدتی و حقوق بشری اعمال کرده است.

آقای احمد شهید، حکومت ایران با به زندان انداختن صدها نفر انسان بی‌گناه، دردسرها و مشقت‌های فراوانی را برای خانواده ها بوجود آورده است. در نتیجه به طرز بی سابقه‌ای وحشت را در کشور حکم فرما کرده است. همه راه‌های مبارزه قانونی را بسته‌اند، هرگونه مطالبات مردمی را سرکوب می‌کنند، حکومت ایران به طور دائم مانع از اعمال ساز و کارهای جهانی برای بررسی وضعیت حقوق بشر درایران می‌شود، درخواست اصلی ما این است که حکومت ایران اجازه ورود یک تیم حقیقت یاب و شما گزارشگر ویژه حقوق بشر را برای بازدید از زندان‌های ایران بدهد تا بتوانید از نزدیک با شخصیت‌ها و گروه‌های سیاسی و زندانیان محبوس وخانواده‌های اعدام شدگان، دیدار داشته باشید.

و تا آن روز دولت‌مردان ایران با ما چون زندانیان سیاسی رفتار کنند، معنای این سخن آن است که از ادامه اذیت وآزار وفشارو تبعیدهای نابجا و ناگهانی وسرکوب دست بردارند وبه وضعیت پزشکی زندانیان بیمار که اکثرا درزمان بازداشت‌های طولانی مدت وبازجویی ها همراه باضرب وشتم وشکنجه درسلول های انفرادی برما وارد شده است رسیدگی کنند وبه بهانه‌های گوناگون و عقده‌گشایی مانع از اعزام زندانیان بیماربه بیمارستان نشوند.

باملاقات‌های حضوری و خانوادگی و مرخصی واعطای آزادی مشروط طبق قانون موافقت کنند و اجازه بدهند ارتباط نزدیکتری با خانواده‌هایمان داشته باشیم. سردمداران قدرت زندان را تبدیل به مسند قدرت کرده‌اند.

آقای احمدشهید دستگاه قضایی هیچ‌گونه استقلالی از خود ندارند و تعیین کننده وضعیت زندانیان دستگاه‌های امنیتی هستند، اکثر بازداشت شدگان ماه‌ها بدون هیچ گونه تفهیم اتهامی در سلول‌های انفرادی وزارت اطلاعات وسپاه زیرفشار وبدون دسترسی وتماسی با خانواده های‌شان نگهداری می‌شوند. طی چند سال گذشته ما هیچ گاه ازحق استفاده از تلفن و دیگر امکانات برخوردار نبوده‌ایم، غذای ناکافی و بدون کیفیت به ما می‌دهند که خود باعث شیوع و تشدید بیماری‌های گوارشی در زندان شده است. درکنار همه این موارد، مسولان زندان وحفاظت توهین آمیز و شنیع زندانیان را مورد بازرسی بدنی قرار می‌دهند.

آقای احمد شهید! فضای سرکوب واختناق وخفقان، برخورد دولت‌مردان ایران عملا هرگونه ابراز عقیده وانتقاد و اعتراض به شهروندان را علیه حاکمیت قطع کرده است.

حکومت ایران درتمام طول حیات خود زیرپوشش یک حکومت دینی تمام حقوق شهروندی رابه نفع خود مصادره کرده است و با خطابه‌های مذهبی وصدور فتواهای گوناگون هرگونه تحرک سیاسی را محکوم وسرکوب می‌کند. با به کاربردن مشت آهنین، اعدام‌های بی‌رویه و سرکوب‌های امنیتی وبازداشت‌های خودسرانه وشبانه، شکنجه واعمال فشارروحی که همواره توسط دولت‌مردان ایران اعمال می‌شود.

در کنار تمامی موارد بازداشت دهها شهروند کرد و غیرکرد و دیگر اقلیت‌های قومی و دینی ازجمله جامعه بهائیان، زرتشتیان، مسیحیان و دراویش گنابادی و محکوم کردن انها به حبس‌های طولانی و اعلام وتبعید وحتی محاکمه گروهی زندانیان بدون حق انتخاب وکیل و کسانی که تاکنون بدون محاکمه در بازداشت به سر می‌برند، بیان‌گر بحران ریشه‌ای حاکم برکشور و نقض گسترده حقوق بشر است.

آقای احمد شهید، اتهام وارده به تمامی این افراد داشتن یک باور و عقیده جدا از مذهب رسمی کشور و فعالیت‌های سیاسی و حقوق بشری درتلاش برای ایجاد فضای نهاد و تشکلی یا عضویت درنهاد و تشکلی و نوشتن مطالبی انتقادی یا صرفاً داشتن یک صفحه یا وبلاگ و شک و تردید به صراحت دستگاه قضایی در ارتباط با طرف‌های خارج و رسانه‌های خارجی بوده است.

عالیجناب، وقتی رییس ستاد حقوق بشرقوه قضاییه، محمد جواد لاریجانی درنهایت بی‌شرمی وبی ادبی گزارشات شما را به عنوان گزارشگر ویژه حقوق بشر غیرواقع و دست نشانده غرب می‌خواند و در رسانه‌های داخلی شما را «احمق و شریر» می‌نامد شما خود باید حدس بزنید که با ما چه برخوردهای غیر انسانی کرده‌اند و می‌کنند.

سوال شما از مسوولین و مقامات باید این باشد که چرا قوه غیرمستقل دستگاه قضایی که با افتخارخود را مزدور نهادهای امنیتی می‌دانند در حین دادرسی حتی موید به اجرای قانون مصوب نیستند؟

حکومتی که خود را مدافع دین و شریعت می‌داند، برای برخورد با معترضان و دراویش طریقت نعمت الهی گنابادی که همگی شیعه و پیرو دین رسمی کشور هستند و دیگر اقلیت‌های دینی از جمله سنی مذهبان و مسیحیان و بهاییان چه توجیهی دارد؟

برای کشت و کشتار مردم کردستان در سابقه‌شان و برای تخریب حسینیه‌ها و اماکن مذهبی آنها و دراویش، تخریب حسینیه شریعت قم، بروجرد، اصفهان، برخورد با مریدان و پیروان تسنن و ده‌ها مورد دیگر چه پاسخی دارند؟

امضا کنندگان:

بهنام ابراهیم زاده، وحید اصغری، شاهرخ زمانی،حمیدرضا حشم دار،سیدمحمد ابراهیمی، مهدی فراحی شاندیز، رضا ولی نژاد، محمد جراح، فرشید فتحی، آرش مقدم اصلان پور،ارش همپای

Related posts:

  1. ‘ضرب و شتم’ لقمان مرادی در زندان رجایی شهر
  2. سایت محافظه‌کار «صلح نیوز» خبر داد طی ۴ سال ۳۱۱ وکیل بازداشت شده یا از ایران فرار کرده‌اند
  3. بیانیه ی کانون نویسندگان ایران: بساط سانسور در هر شکل و اندازه باید برچیده شود!
  4. هرانا؛ وخامت حال عبدالفتاح سلطانی و انتقال وی به بیمارستان
  5. چهار درويش گنابادی در دادگاه انقلاب اسلامی شيراز به تشکيل گروه تروريستی متهم شدند

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates