09.06.2014

وکیل “محمد رضا رحیمی”در گفت و گو با “تدبیر”: حال روحیِ معاون اول احمدی‌نژاد “بد” است

تدبیر: محمدرضا نادری وکیل رحیمی درباره جزییات جلسه دادگاه روز گذشته به “تدبیر” می گوید: به دادگاه قول داده ایم تا رای صادر نشده صحبتی نکنیم. ان شاالله ظرف یک هفته آینده رای صادر می شود.
حال روحیِ معاون اول احمدی‌نژاد

گروه سیاسی تدبیر: رسیدگی به پرونده محمدرضا رحیمی معاون اول دولت احمدی نژاد به پایان رسید. روز گذشته دومین جلسه رسیدگی به اتهامات وی برگزار و ختم آن اعلام شد. با اعلام ختم رسیدگی به این پرونده از سوی هیات قضایی رسیدگی کننده رای باید ظرف مهلت قانونی یک هفته‌ای صادر شود.

جلسه به صورت غیرعلنی برگزار شد، بنابراین جزییاتی از مباحث دادگاه منتشر نشده است. جلسه دادگاه وی در شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران و به ریاست قاضی مدیر خراسانی برگزار شد.

معاون اول محمود احمدی نژاد یکی از متهمان پرونده های بیمه و ارز است که گفته می شود 25 یا 26 عنوان اتهامی دیگر نیز دارد. دادستانی تهران پیش از این اعلام کرده بود که تحقیقات لازم از وی به عمل آمده و با قرار وثیقه آزاد است.

محمدرضا نادری وکیل رحیمی درباره جزییات جلسه دادگاه روز گذشته به “تدبیر” می گوید: به دادگاه قول داده ایم تا رای صادر نشده صحبتی نکنیم. ان شاالله ظرف یک هفته آینده رای صادر می شود.

وکیل محمدرضا رحیمی معاون اول دولت احمدی نژاد به دلیل این سکوت اشاره و مطرح می کند: زیرا هر زمان خبری درباره این پرونده مطرح می شود داستان درخصوص این شکایت، مقدمات و مواخرات پیرامون آن ذکر می شود. بنابراین یک بار دیگر این پرونده احیا و دوباره نظر مردم به آن جلب می شود. هر بار که این اتفاق می افتد یک بار موکل من در اذهان عمومی محاکمه و مجازات می شود. بنابراین اجازه دهید تا رای صادر شود و در آن زمان من اطلاعات بیشتری ارائه خواهم داد.

او درباره اعتراض به قرار وثیقه ای که برای موکلش تعیین شده و از طرف بسیاری از رسانه ها مطرح شد به “تدبیر” می گوید: زمانی که من درباره کل قضیه درخواست سکوت می کنم در این مورد هم همین نظر را دارم. من تمایلی ندارم که به این سوال پاسخ دهم تا “جو” به گونه ای شود که مطرح کنندگان این موضوع هم در قبال پاسخ من پاسخی داشته باشند و این موضوع ادامه یابد.

نادری مطرح می کند: همین اظهار نظرهای کلی هم باعث می شود که به گذشته موضوع نگاه کنیم. همین کار ظرف دو سه سال گذشته بدترین ضربه را به موکل من چه در داخل چه در خارج، از هر حیث وارد کرده است. هر بار که این موضوع مطرح می شود موجی در جامعه به راه می افتد.

وکیل رحیمی می افزاید: صرف اینکه این پرونده وجود دارد نباید بر روی آن کار ژورنالیستی کرد. اجازه دهید تا رای صادر شود. ما امیدوراریم تا رای برائت باشد و در آن زمان با خیال راحت هر توضیحی که خواستید به شما ارائه می شود.

نادری وضعیت روحی موکلش را بد توصیف می کند و عنوان می کند ظرف چهار سال گذشته بیشترین فشار به ایشان وارد شده است. هربار که خبری منتشرمی شود در حواشی قضیه، آثار آن متوجه خانواده وی است.

او فشار افکار عمومی را بر موکلش و خانواده وی زیاد می داند و اظهار می دارد: فشار زیاد است و فشار افکار عمومی هم که متعارف و متعادل نیست .اسفند سال قبل تنها یک قرار مجرمیت صادر شد عکس های رسانه ها را ملاحظه کردید؟ مانند اینکه قرار مجرمیت، حکم اعدام فرد باشد! بعضی همکاران شما از بی اطلاعی مردم سوء استفاده می کنند.

Related posts:

  1. «پایان» رسیدگی به پرونده معاون اول احمدی نژاد
  2. ‘صدور کیفرخواست’ برای معاون اول احمدی‌نژاد
  3. دادستان تهران: معاون اول احمدی نژاد با قرار وثيقه آزاد است
  4. افشاگری تازه درباره ۵۰ میلیونی که رحیمی «از تامین اجتماعی گرفت»
  5. نماینده ارومیه: محمدرضا رحیمی در ارتباط با بیمه ایران بازجویی شد

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates