11.02.2013

فاضل لاریجانی، علیه احمد‌ی‌نژاد و مرتضوی اعلام جرم کرد

رادیوفرانسه: فاضل لاریجانی، یکی از برادران لاریجانی، در نامه‌ای به دادستان تهران با رد هر گونه سوء‌استفاده مالی از طرف او، علیه محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری ایران و سعید مرتضوی، سرپرست سازمان تأمین اجتماعی، اعلام جرم کرد.

یکشنبه هفته گذشته، احمدی نژاد در مجلس با انتشار فیلم مکالمه فاضل لاریجانی و سعید مرتضوی، اتهاماتی را متوجه برادران لاریجانی کرد.

گفته می شود در این فیلم فاضل لاریجانی از مرتضوی درخواست رشوه می کند.

اما فاضل لاریجانی، در نامه خود که خطاب به عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران است، نوشته که این فیلم «گزینشی» از مکالماتش با مرتضوی بود و سخنان مرتضوی حذف شده است.

وی با این حال اضافه کرده که آمادگی کامل دارد تا «زیر ذره‌بین قضایی» قرار گیرد و چنانچه مرتکب جرم و خلافی شده باشد، در «محکمه‌ای صالحه» رسیدگی شود.

فاضل لاریجانی، این سؤال را هم مطرح کرده که آیا احمدی‌نژاد هم «اجازه می‌دهد به اتهامات مالی و امنیتی اطرافیانش رسیدگی شود؟»

وی در افشاگری کوتاهی به دو فقره از پرونده‌های فساد نزدیکان احمدی نژاد موسوم به «پرونده بیمه» و «فساد کلان بانکی» اشاره کرده و نوشته که آقای «ب – ز» (بابک زنجانی) نیز که در نوار ضبط شده نامش آمده، «با حدود ٤٠ سال سن، مالک ٦٠ شرکت و یکی از چند ثروتمند تراز اول کشور است».

فاضل لاریجانی، مدعی شده که این فرد «دوست برخی مسئولان عالی اجرایی و دارای تعاملات گسترده‌ای با آنها است.»

با علنی شدن مکالمه فاضل لاریجانی و سعید مرتضوی در مجلس، تنش‌های میان سران قوا در جمهوری اسلامی به اوج خود رسیده است.

آیت‌الله خامنه‌ای نیز چند روز پیش در دیدار با فرماندهان نیروی هوایی ارتش، بدون این که به احمدی نژاد و لاریجانی اشاره کند گفت که در آینده در باره این «بداخلاقی‌ها» با مردم صحبت خواهد کرد.

محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری ایران، نیز دیروز در مراسم سالگرد انقلاب در تهران، بدون این که به درگیری‌هایش با برادران لاریجانی اشاره کند، گفت: «در مورد مسایل اخیر و برخی موضوعات داخلی صحبت‌هایی وجود دارد که باید با ملت در میان بگذارم اما به خاطر اینکه کام ملت عزیزمان در سالروز شیرین پیروزی انقلاب تلخ نشود و به خاطر رهبرعزیزمان، آن را به وقت مناسب دیگری در آینده موکول می‌کنم.»

صادق لاریجانی، رییس قوه قضاییه، نیز گفته است که به خاطر رهبر جمهوری اسلامی در مقابل اتهامات احمدی نژاد سکوت می‌کند.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates