11.09.2014

اعتراض محافظه‌کاران به پست جدید فائزه هاشمی در دانشگاه آزاد

دویچه‌وله: انتصاب فائزه هاشمی به سمت معاونت آموزشی دانشگاه آزاد واحد پردیس، اعتراض مخالفان خانواده هاشمی را برانگیخته است. محسن، یاسر و فاطمه دیگر فرزندان رفسنجانی نیز هریک پست‌هایی در این دانشگاه دارند.

انتصاب فائزه هاشمی به سمت معاونت آموزشی دانشگاه آزاد واحد پردیس، بهانه جدیدی به دست مخالفان خانواده رفسنجانی داده است. ظاهرا کوچک یا بزرگ بودن این واحد دانشگاهی محلی از اعراب برای منتقدان ندارد. مسئله بر سر مهم یا بی‌اهمیت بودن پستی نیست که به دومین دختر رفسنجانی داده شده، مشکل، نام هاشمی رفسنجانی در دانشگاه آزاد است.

خبرگزاری دانشجویان ایران، انتصاب فائزه هاشمی را به ریاست جدید دانشگاه آزاد نسبت داد و نوشت از زمان روی کار آمدن ریاست جدید، آقای میرزاده، دوباره پای خانواده هاشمی به این دانشگاه باز شده است.

این خبرگزاری روز ۱۲ شهریور (سوم سپتامبر) نوشت: «این رفت و آمدها از انتصاب محسن هاشمی به عنوان معاون عمرانی دانشگاه آزاد آغاز شد و پس از آن نیز حضور خانواده هاشمی رفسنجانی با حکم مشاور برای یاسر هاشمی تکمیل‌تر شد. این موارد در حالی است که فاطمه هاشمی رفسنجانی نیز پیش از این به عنوان مدیرگروه رشته علوم سیاسی دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب در این دانشگاه حضور داشت».

یاسر هاشمی رئیس دفتر هیأت امنای دانشگاه آزاد است. خبرگزاری فارس نیز حضور مهدی هاشمی در ساختمان هیأت امنای دانشگاه آزاد را مورد پرسش قرار داده و نوشته است: «مهدی هاشمی که پس ازخروجش از کشور از ریاست دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد برکنار شد و در حال حاضر مسئولیتی دراین دانشگاه ندارد، در طبقه پنجم ساختمان هیات امنای دانشگاه آزاد مشغول چه کاری است و چرا امکانات این دانشگاه در اختیار وی قرار گرفته است؟ آیا پاسخ این سئوال را هیات امنای دانشگاه آزاد خواهد داد؟ ».

«هاشمی‌ها در حیاط‌خلوت نظام آموزشی»

خبرگزاری تسنیم نیز در گفت و گو با زهره طبیب‌زاده عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی این انتصاب را به چالش کشید.

زهره طبیب‌زاده روز ۱۸ شهریور (۹ سپتامبر) به تسنیم گفته است: «عملا حیاط خلوت نظام آموزشی کشور در دست آقای هاشمی و فرزندانشان است. دانشگاه آزاد اسلامی محل جولان خاندان آقای هاشمی است. بیشتر از بیست سال است که فقط آقای جاسبی و آقای هاشمی دانشگاه آزاد را در کنترل خودشان دارند».

این نماینده عضو جبهه پایداری به حضور مهدی هاشمی در آکسفورد هم انتقاد کرده و گفته است: «مهدی هاشمی نیز در دانشگاه آزاد آکسفورد که وجود خارجی نداشت فعالیت می‌کرد، به این شکل به اسم دانشگاه آزاد واحد اکسفورد دانشجو می‌گرفتند و در دانشگاه‌های دیگر انگلستان پذیرش و نقش واسطه را ایفا می‌کردند و هیچ فعالیت آموزشی در این دانشگاه انجام نمی‌شد».

دانشگاه آزاد اسلامی زیر نظر یک هیأت امنا اداره می‌شود که در حال حاضر از این افراد تشکیل شده است: هاشمی رفسنجانی، محمدیان، حسن خمینی، حمید میرزاده، فرهاد دانشجو، وزرای علوم و بهداشت، بهمن یزدی صمدی و فریدون عزیزی. دکتر میرزاده در حال حاضر ریاست دانشگاه آزاد را بر عهده دارد.

عبدالله جاسبی که از زمان تشکیل دانشگاه آزاد رئیس این دانشگاه بود در زمان ریاست جمهوری احمدی‌نژاد از کار برکنار شد.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates