28.09.2014

ناگفته‌های هاشمی رفسنجانی درباره جنگ: امام مخالف فرماندهی خامنه‌ای در جنگ بود

دیگربان: اکبر هاشمی رفسنجانی گفته موسس سپاه بوده٬ برخی نوار‌های صوتی جنگ «ناپدید» شده٬ با هدف «ختم» جنگ فرماندهی نظامیان را برعهده گرفته بود و افرادی می‌خواستند جنگ همچنان ادامه داشته باشد.

آقای هاشمی این مطالب را در گفتگویی که به مناسبت هفته «دفاع مقدس» و در بحبوحه طرح غیرمنتظره اختلاف سپاه و ارتش بر سر نحوه و ادامه جنگ با عراق از وی منتشر شده٬ بیان کرده است.

هاشمی رفسنجانی در این گفتگو از قصد خود برای پایان دادن جنگ سخن گفته و افزوده از آنجا که موسس سپاه پاسداران بوده٬ از فرماندهان این نیرو خواسته بود با تصمیم وی همراهی کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین از ناپدید شدن برخی نوار‌های صوتی جلسات مربوط به جنگ سخن به میان آورده و گفته از سرنوشت این نوار‌ها اطلاعی ندارد.

وی همچنین درباره روند و چگونگی اقناع روح‌الله خمینی برای پذیرش قطعنامه ۵۹۸ سخن گفته و به طور صریح افزوده رهبر وقت جمهوری اسلامی موافق پذیرش این قطعنامه و پایان جنگ نبود.

هاشمی رفسنجانی از احتمال بمباران شیمایی شهر‌های ایران از سوی صدام حسین به عنوان یکی از مهمترین عوامل پذیرش قطعنامه نام برده است.

این عضو مجلس خبرگان رهبری درباره اختلاف سپاه و ارتش در جنگ نیز گفته برای حل و فصل این اختلاف‌ها فرماندهی جنگ را پذیرفته بود.

هاشمی رفسنجانی اضافه کرده از آنجا که دست علی خامنه‌ای آسیب دیده بود٬ رهبر وقت جمهوری اسلامی با واگذاری فرماندهی جنگ به وی مخالف بود.

Related posts:

  1. مشاور خامنه‌ای: رفسنجانی در صدد قبضه قدرت پس از خمینی بود
  2. جنگ خامنه‌ای و رفسنجانی بر سر رهبر آینده جمهوری اسلامی
  3. روایت رفسنجانی از مشورت خود با رهبر ایران در روز ثبت نام برای انتخابات ۱۳۹۲
  4. رفسنجانی: رهبری اگر بخواهد می‌تواند مسیر کشور را تغییر دهد
  5. هاشمی در جمع خبرنگاران-2: گروهی در داخل می خواهند بین من و رهبری را بر هم بزنند/ امروز مسئولان دارند همدیگر را تکه پاره می کنند

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates