16.02.2013

علی خامنه‌ای: وقایع مجلس متاثرم کرد و استیضاح وزیر کار بی‌فایده بود

دیگربان: علی خامنه‌ای با انتقاد از محمود احمدی‌نژاد٬ علی لاریجانی و گروهی از نمایندگان مجلس٬ از وقایع رخ داده در جلسه استیضاح وزیر سابق کار اظهار تاسف کرد و گفت این استیضاح «بی‌فایده» و «غلط» بود.

آقای خامنه‌ای روز شنبه (۲۸ بهمن) در جمع گروهی از مردم تبریز گفته وقایع رخ داده در مجلس «بد» و «نامناسب» بود و منجر به «تاثر» وی و مردم شده است.

وی افزوده است: «رئیس یک قوه به استناد اتهام ثابت نشده‌ای در دادگاه، دو قوه دیگر را متهم کرد که کار بد، نامناسب، تضییع حقوق اساسی مردم و خلاف شرع و اخلاق و خلاف قانون بود.»

منظور رهبر جمهوری اسلامی پخش فیلمی از جلسه فاضل لاریجانی با سعید مرتضوی از سوی احمدی‌نژاد در مجلس است که منجر به بروز جنجال‌های گسترده‌ای در ایران شده است.

علی لاریجانی نیز در واکنش به پخش این فیلم حملات و انتقاد‌های تندی متوجه احمدی‌نژاد کرد که علی خامنه‌ای گفته واکنش رئیس مجلس به پخش این فیلم نیز «قدری زیاده روی بوده است.»

وی همچنین درباره استیضاح وزیر کار سابق کار اظهار کرده است: «اصل استیضاح وزیر در ماه‌های پایانی دولت، آن‌ هم به علت و دلیلی که مربوط به آن وزیر {نبود} نیز بدون توجیه، بی‌فایده و غلط بود.»

وقایع ۱۶ بهمن مجلس در پی پافشاری محمود احمدی‌نژاد در حفظ سعید مرتضوی٬ متهم ردیف اول پرونده بازداشتگاه کهریزک در سازمان تامین اجتماعی روی داد که در ‌‌نهایت منجر به برکناری وزیر کار توسط مجلس شد.

Related posts:

  1. رفسنجانی: رهبری اگر بخواهد می‌تواند مسیر کشور را تغییر دهد
  2. آلت الله آملی لاریجانی: ادعاهای احمدی نژاد را «افترا» و «جرم» می دانم ولی در تبعیت از رهبری سکوت می کنم
  3. هاشمی در جمع خبرنگاران-2: گروهی در داخل می خواهند بین من و رهبری را بر هم بزنند/ امروز مسئولان دارند همدیگر را تکه پاره می کنند
  4. محسن رضایی٬ دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام: رهبر سران قوا را تهدید به برخورد کرده است
  5. خاتمی: تا صحبت از انتخابات آزاد می‌شود، حمله می‌کنند

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates