26.11.2014

کشته شدن سه مأمور نیروی انتظامی در زهک سیستان بلوچستان

رادیوفردا: بنا بر گزارش‌ها بامداد چهارشنبه ۵ آذر سه مأمور نیروی انتظامی شهرستان زَهَک در استان سیستان و بلوچستان در حین گشت‌زنی توسط افراد ناشناس به قتل رسیده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، جمشید رخشانی‌نسب، فرماندار زهک، گفته است که در این حادثه دو مأمور کادر و یک سرباز وظیفه کشته شده‌اند.

بنا بر این گزارش، در این حادثه «ستوان حسین انجام»، «ستوان بدیل مختارنیا» و سرباز وظیفه «محمد جواد گوری» جان باخته‌اند.

فرماندار زهک در گفت‌وگو با ایسنا اعلام کرد: «در این رابطه سرنخ‌هایی از عاملان انجام این حادثه به دست آمده است.» وی جزئیات بیشتری در این مورد ارائه نداده است.

حسین رحیمی، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با تأیید خبر قتل ۳ نفر از مأموران نیروی انتظامی در شهرستان زهک اظهار داشت: «شب گذشته در حالی که مأموران نیروی انتظامی در داخل شهر در حال گشت‌زنی بودند دو خودرو به آنها حمله‌ور شده و مأموران ناجا را به رگبار می‌بندند.»

شهرستان زهک در مرز با افغانستان و در همسایگی شهرستان زابل واقع شده است. این منطقه در ماه‌های اخیر با ناامنی‌هایی مواجه بوده است.

عبدالله عراقی، جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی، روز شنبه ۲۶ مهر گفت که گروه‌های به گفته او «تروریست» شب‌ها به نیروهای مرزی ایران تیراندازی می‌کنند تا منطقه شرق ایران را ناامن نشان دهند.

این سخنان پس از آن بیان شد که در همان روز مقام‌های ایرانی از کشته شدن دو مرزبان در منطقه مرزی استان سیستان و بلوچستان خبر داده بودند و پاکستان نیز اعلام کرده بود که یک شبه‌نظامی دولتی این کشور با تیراندازی مأموران ایرانی کشته شده‌است.

در همین حال در پی حمله نیروهای مسلح به نیروهای انتظامی ایران در استان سیستان و بلوچستان طی مهرماه که به گفته مقامات ایرانی به کشته شدن ۶ مامور نیروی انتظامی منجر شده، وزارت خارجه ایران سفیر پاکستان در تهران را شنبه شب ۲۶ مهر ماه احضار کرد.

همچنین براساس گزارش‌ها حمله نیروهای مسلح به نیروهای انتظامی ایران در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه ۱۶ و ۱۷ مهر ماه منجر به کشته شدن ۴ مامور نیروی انتظامی ایران شده‌بود.

پیش از آن نیز، روز ۱۹ مهر، یک تله انفجاری در مسیر تردد دو دستگاه خودروی پلیس راه در جنوب سیستان و بلوچستان منفجر شد که تلفات جانی در پی نداشت.

در همین روز بهرام باشنده، مدیر امور اجتماعی فرمانداری شهرستان ایرانشهر، هدف سوءقصد دو فرد مسلح قرار گرفته و به دلیل شدت جراحات در بیمارستان درگذشت.

حسین رحیمی، فرمانده نیروی انتظامی استان سیستان و بلوچستان، عصر چهارشنبه، ۱۶ مهر، اعلام کرده بود که سه مامور این نیرو در حین گشت‌زنی در منطقه سراوان توسط افرادی که آنها را «اشرار» خواند کشته شده‌اند.

به گفته آقای رحیمی، یک درجه‌دار نیروی انتظامی نیز روز پنج‌شنبه، ۱۷ مهرماه، بر اثر اصابت «موشک و راکت» به پایگاه «آسپیچ» سراوان کشته شده‌است.

نیروی انتظامی ایران می‌گويد پاکستان که مرزی طولانی با سيستان و بلوچستان دارد، به «محل امن تروريست‌ها» تبديل شده است.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates