10.02.2015

صدورحکم ۵ سال محرومیت«حمید رسایی» ازپست های دولتی

سحام: رییس هیات بدوی یک رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری سخنان حمید رسایی را«کذب» خواند و گفت: «نمی خواستیم نام این برادرمان برده شود، اما اگر بیش از این اصرار کند، پرونده اش را آشکار می کنیم.»

به گزارش سحام به نقل ازایرنا، «محمد اشرفی اصفهانی» در واکنش به سخنان اخیر نماینده تهران افزود: سازمان بازرسی پرونده تخلفات وی را در دورانی که مدیرکل ارشاد اسلامی قم بوده است، به هیات تخلفات ارسال کرده و مرتب هم پیگیر موضوع است.

اشرفی اصفهانی درمصاحبه با ایرنا خطاب به رسایی گفت: شما به خاطرحفظ آبروی خود، هم‌چنین مجلس و نمایندگان محترم مجلس، سخنی نگویید که خلاف آن ثابت شود. اظهارات شما تهمت است.

رییس هیات بدوی یک رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری افزود: ضرورت نمی‌دیدم که به این بحث‌ها و اظهارات آقای رسایی پاسخ دهم اما برای این‌که اذهان مردم روشن شود، لازم است توضیحاتی را ارایه کنم.

وی اظهار داشت: ما نام افرادی را که درهیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری پرونده دارند، نگفتیم که آقای رسایی بخواهند ازخودشان دفاع کنند اما ایشان پس از پایان جلسه علنی مجلس درهفته گذشته درجمع خبرنگاران نام مرا بردند و به جایگاه حقوقی و حقیقی من حمله کردند.

مشاورنهاد ریاست جمهوری ادامه داد: نخست این‌که جناب آقای رسایی بدانند دارای پرونده هستند و سازمان بازرسی کل کشور پرونده وی و برخی دیگر ازمدیران و مسئولان عالی‌رتبه دولت قبل چه مدیران، چه وزرا و چه معاونان را به هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری ارسال کرده است.

اشرفی اصفهانی با بیان این‌که تاکنون حدود ۸۰۰ پرونده به هیات تخلفات ارسال شده است، ادامه داد: ما تنها به ۱۳۰ تا ۱۴۰ مورد را رسیدگی کرده ایم و فرصت کافی برای رسیدگی به بقیه پرونده‌ها نبوده است که ازجمله پرونده‌های رسیدگی شده، مربوط به دو تن ازنمایندگان محترم مجلس فعلی است که از اظهارات آقای رسایی کاملا مشخص شد خودشان می‌دانستند این‌جا پرونده دارند به همین دلیل موضوع را باز کرده و از خود دفاع کرده اند.

وی با اشاره به این‌که نهاد ریاست جمهوری دارای دوهیات بدوی «یکم» و «دوم» رسیدگی به تخلفات اداری و یک هیات تجدیدنظر است، توضیح داد: احکام مسئولان این سه بخش توسط رییس دفتر رییس جمهوری صادرشده است. آقای رسایی گفته اند دوران مسئولیت افرادی که در دولت قبل دراین سمت بودند، ناتمام مانده و اعضای جدید منصوب شده اند و آرا هیات جدید جایگاه قانونی ندارد و معتبر نیست؛ که درپاسخ باید بگویم این‌گونه نیست.

مشاورنهاد ریاست جمهوری اضافه کرد: رییس جمهورقبلی وقتی رفت، به تبع آن همه احکام وی نیز خواهد رفت. کسی دیگر نمی‌تواند ادعایی داشته باشد، من درپستی چون از رییس دفترآقای احمدی نژاد حکم گرفته‌ام اکنون نیز باید حضور داشته باشم، به ویژه دراین هیات که جایگاه بسیارمهمی دارد و تخلفاتی که از سوی برخی دستگاه‌ها ارسال می‌شود، باید دراین دولت و کسانی‌که ازناحیه این دولت حکم گرفته‌اند، بررسی شود.

وی اضافه کرد: آقای احمدی نژاد رفت و هیات دولتش هم رفت، بنابراین حکم‌هایی که درهرموضوعی صادرشده به طورکلی منتفی و لغو است که آقای رسایی گفته اند احکام صادرشده برای اعضای هیات تخلفات سه ساله بوده است و نباید در دولت جدید تغییر می‌کردند. باید حکم اعضای هیات تخلفات توسط دولت کنونی و دفتر رییس جمهوری صادرشود و مسئولیت جدید به افراد جدید داده شود.

رییس هیات بدوی یک رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری با بیان این‌که رسایی گفته این هیات مبنای قانونی ندارد و آراء آن باطل است، تصریح کرد: «باید به نکته دوم این‌گونه اشاره کنم که جناب آقای رسایی اگر شما این هیات را غیرقانونی می‌دانید چرا این‌جا تشریف آوردید و ازخود دفاع کردید. ما یک‌مرتبه توسط هیات رییسه مجلس شورای اسلامی نامه‌ای برای شما فرستادیم وهیات رییسه هم به شما اخطار کردند که به هیات تخلفات نهاد رفته و ازخودتان دفاع کنید. شما نیز زیر بار نرفتید و پس از نمی‌روم نمی‌روم‌ها بالاخره ناچار به آمدن به هیات تخلفات شدید.»

اشرفی اصفهانی درادامه خطاب به رسایی گفت: پس از آن نخست یک‌بار برای ما نامه نوشتید و از خودتان دفاع کردید اما به دلیل این‌که این اقدام کافی نبود، ناچار به مراجعه حضوری درهیات تخلفات نهاد شدید.

وی یادآور شد: از همه مهم‌تر این‌که دوتن ازقضات خوش‌نام، متعهد و باسابقه بسیارطولانی توسط ریاست محترم قوه قضاییه جهت عضویت دراین هیات منصوب شده اند.

اشرفی اصفهانی ادامه داد: اگرهیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری قانونی نیست، شما برچه مبنای حقوقی، عقلانی و منطقی دراین‌جا حضور یافته و ازخود دفاع کردید؟ هیات جایگاه قانونی دارد و اظهارات شما به هیچ عنوان پایه درستی ندارد.

اشرفی اصفهانی درپاسخ به این سوال که آیا موارد تخلفات این نماینده تهران را می‌توانید بفرمایید؟ اظهار داشت: نمی‌توانم موارد تخلفات ایشان را بگویم اما اگرایشان براظهارات خود اصرارکنند، ناچاریم پرونده‌شان را برملا کنیم.

رسایی گفته بود: براساس قانون، اعضای هیات تخلفات یا خود باید انصراف دهند یا باید سه سال‌شان تمام شود. درغیراین صورت کسی نمی‌تواند آنان را جابه جا کند مگراین‌که هیات‌عالی تخلفات این‌کار را انجام دهد.

رییس هیات بدوی یک رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری تصریح کرد: سازمان بازرسی اصرار دارد که پرونده آقای رسایی به دقت بررسی شود.

اشرفی اصفهانی اضافه کرد: نمی‌خواستیم نام این برادرمان برده شود به عنوان کسی که نماینده مجلس است و درهیات تخلفات پرونده دارد اما چون ایشان پس ازپایان جلسه علنی مجلس درجمع خبرنگاران این مطالب را مطرح کرده و سپس نام مرا هم برده است ناگزیرشدم تا ذهن مردم روشن شود.

وی ادامه داد: آقای رسایی نمی‌تواند درهر مساله‌ای که بخواهد اظهارنظر کند و خود را به گونه‌ای مطرح کند و از هم اکنون نیز بگوید درمجلس آینده حضور دارم.

مشاورنهاد ریاست جمهوری ادامه داد: نتیجه بررسی‌های هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد این شد که ایشان متخلف و۵ سال از مسئولیت‌های دولتی محروم است.

وی تاکید کرد: کسانی که تخلف دارند به ویژه تخلفات مالی، تخلف آن‌ها به هیچ عنوان قابل گذشت نیست و باید به طورکامل و دقیق بررسی شود.

اشرفی اصفهانی درپاسخ به اظهارات رسایی درمورد رد صلاحیت شدن درانتخابات مجلس گفت: این‌که ایشان گفته بنده رد صلاحیت شده‌ام، باید بگویم آقای رسایی اگرشما توانستید ثابت کنید که من برای انتخابات نمایندگی مجلس در ادوار گذشته رد صلاحیت شده ام.

رسایی گفته بود که اشرفی اصفهانی درجایگاه غیرقانونی حرفهای دو پهلو می زند.

رییس هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری اضافه کرد: شما گفتید که به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شکایت می‌کنید، خود شما دراین کمیسیون ذی‌نفع هستید وحضور دارید، می‌خواهید دراین کمیسیون شکایت کنید، این‌کار را انجام دهید، اما ما نیز ازشما شکایت می‌کنیم که به بنده تهمت زده و گفته‌اید آقای اشرفی اصفهانی که رد صلاحیت شده است، نمی‌تواند درجایگاه رییس هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری قرار گیرد.

اشرفی اصفهانی ادامه داد: بنده به عنوان یک چهره سیاسی، علمی، دانشگاهی و فرزند شهید محراب رسما به دادگاه روحانیت شکایت خواهم کرد که آقای رسایی به من تهمت زده و اهانت کرده است.

رییس هیات بدوی یک رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری توضیح داد: ما به بیش از۴۰ درصد پرونده‌ها رای برائت داده ایم که البته سازمان بازرسی بسیاری از آن‌ها را نمی‌پذیرد. ما می‌خواهیم با حسن نیت و رافت اسلامی بدون این‌که مسائل سیاسی دراین پرونده ها لحاظ شود رای دهیم.

وی اضافه کرد: آقای رسایی بدانند رایی که به ایشان داده شده، بدون ملاحظه مسائل سیاسی بوده است، آن‌چه ازسازمان بازرسی به هیات تخلفات ارسال شده است، کارشناسانی با ۳۰ سال سابقه حقوقی درنهاد ریاست جمهوری، بررسی کرده اند و درنهایت رای آن‌ها منتج به این شد که ایشان دیگر صلاحیت داشتن مسئولیت درآینده را ندارند و رای ۵ سال محرومیت از پست‌های دولتی را داده اند.

وی تاکید کرد: اگر این رای و مساله، سیاسی بود، می‌گفتند باید ۳۰ سال از کارهای دولتی محروم شوند.

رییس هیات بدوی یک رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری با تاکید براین‌که این هیات قانونی و آرا آن نیز قانونی و دقیق است، تصریح کرد: آرا این هیات، سیاسی نبوده و کاملا حقوقی است. ما در صدد مچ‌گیری نبوده و نیستیم. خدا نکند که این‌گونه باشد چرا که روز قیامت باید در پیشگاه عدل الهی پاسخ‌گو باشیم.

وی مسئولیت خود درهیات تخلفات نهاد ریاست جمهوری را سخت و دشوار توصیف کرد و گفت: اگر آقای رسایی ادعا و اعتراضی دارند باید به دیوان‌عدالت اداری شکایت کنند و به سازمان بازرسی مراجعه کنند که چرا برای وی پرونده فرستاده است.

اشرفی اصفهانی درپایان تاکید کرد: ضمن احترام به همه نمایندگان محترم مجلس باید بگویم ما درصدد گفتن نام کسی نبودیم، این‌که نام آقای رسایی مطرح شد، خود ایشان مقصر بود، وی پیش‌دستی و مساله را بازکرد که نام یکی از نمایندگان محروم شده ازپست‌های حساس وی است و نسبت به جایگاه و رئیس هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری اهانت کرد.

Related posts:

  1. عقب‌نشینی رحیم‌پور ازغدی و حمله به «شیرازی»ها
  2. رئیس ستاد بازسازی «عتبات عالیات» اعلام کرد: بودجه ۶۰۰ میلیاردی یک پروژه ایران در عراق
  3. سانسور عکس‌های روحانیون از سفره های رنگین افطاری
  4. ابوشریف٬ یکی از فرماندهان سابق سپاه مطرح کرد: نظام ظلم زیادی به من و خانواده‌ام کرده است
  5. آیت الله خوشوقت، نتیجه کشاندن بی حساب وکتاب یک عالم اخلاق به میدان سیاست

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates