27.08.2015

ابراز امیدواری رهبر ایران برای رفع مشکلات توافق هسته‌ای

بی‌بی‌سی: آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران ابراز امیدواری کرده است که مشکلات موجود در راه توافق جامع هسته‌ای بین ایران و قدرت‌های جهانی برطرف شود، اما در عین حال گفته که نگران “احتمال بی‌توجهی” مسئولان به اهداف “دشمنان” است.

او امروز چهارشنبه ۴ شهریور (۲۶ اوت) در دیدار با اعضای هیئت دولت ایران گفت: “پایان دادن به مذاکرات هسته‌ای یکی از کارهای بسیار مهمی است که انجام شده و امیدواریم که اگر در این زمینه برخی مسائل و مشکلاتی هم وجود دارد، برطرف شود”.

رهبر ایران، در عین حال “احتمال بی‌توجهی به اهداف دشمنان” را از دغدغه‌های خود توصیف کرد و افزود: “از اول انقلاب تا امروز دشمنی صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها با انقلاب و جمهوری اسلامی کم نشده است و این واقعیت نباید به هیچ وجه در ذهن مسئولان کمرنگ شود”.

او به مقامات دولت توصیه کرد که “مواضع انقلابی” را به صراحت و بدون “ترس و خجالت” بیان کنند.

آقای خامنه ای گفت: “اگر غفلت شود ناگهان متوجه می‌شویم که دشمن در جاهایی رخنه کرده و مشغول کارهای خطرناک فرهنگی، اقتصادی و سیاسی است. بنابراین باید کاملاً مراقب باشیم”.
سیاست داخلی و فرهنگ

رهبر ایران با تأکید بر ضرورت حفظ یکپارچگی جامعه، به مسئولان دولتی گفت که باید از “حاشیه‌سازی و تشتت آفرینی” دوری کرد و “هیچ حرف و سخنی که وحدت را خدشه‌دار کند بر زبان نیاورد”.

این هشدار رهبر ایران، یک هفته پس از سخنرانی حسن روحانی، رئیس جمهوری، در مورد نقش شورای نگهبان در انتخابات بیان شده که واکنش های زیادی را به دنبال داشته است.

آقای خامنه ای همچنین در مورد وضعیت فرهنگی کشور ابراز نگرانی کرد و گفت: “مشکلات فرهنگی، گاه خواب را از انسان می‌رباید”.

او تأکید کرد که تولید محصولات فرهنگی سالم و جلوگیری از تولیدات مضر فرهنگی از وظایف اصلی مسئولان دولتی است و افزود: “در همه کشورهای دنیا، از محصولات فرهنگی مراقبت می‌شود و اگر برخی تولیدات اعم از نمایشی و مکتوب، با مبانی و اصول در تضاد هستند بدون رودربایستی جلوی آنها را بگیرید”.

رهبر جمهوری اسلامی سیاست “رهاسازی فرهنگی” را به طور کامل رد کرد.
اقتصاد

آیت الله خامنه ای کاهش تورم و ایجاد ثبات اقتصادی را از اقدامات مثبت دولت آقای روحانی دانست و گفت که تورم سالانه باید به زیر ده درصد برسد.

او در عین حال تأکید کرد که “باید مراقب بود در حرکت اقتصادی، فاصله طبقاتی پیش نیاید و فقرا پایمال نشوند”.

رهبر ایران همچنین مدیریت تجارت خارجی را ضروری توصیف کرد و گفت که باید جلوی تبدیل شدن ایران به بازار کالاهای خارجی را گرفت.

او اقدامات دولت برای مهار آب‌، مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی و طرح‌های آبیاری را نیز مثبت توصیف کرد.

آیت الله خامنه ای تلاش برای فراهم آوردن زمینه توسعه علمی ایران را جزو اولویت های اصلی کشور دانست و گفت: “ان‌شاءالله بتوانیم به جرگه ده کشور دارای رتبه بالای علمی دنیا وارد شویم”.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates