23.09.2015

جدیدترین خاطره هاشمی از «امام» به بازار آمد

خودنویس: هاشمی رفسنجانی در ادامه سلسله خاطرات خود از «امام» گفت: «دو سه ماه بعد از قبول قطعنامه امام به بنده فرمودند اگر جام زهر آن روز برایم تلخ بود، امروز شیرین است».
اکبر هاشمی رفسنجانی در سخنانش به مناسبت سال‌روز آغاز جنگ ایران و عراق و هفته موسوم به «دفاع مقدس»، خاطره جدیدی نقل کرده است. وی گفت [2]: «دو سه ماه بعد از قبول قطعنامه امام به بنده فرمودند اگر جام زهر آن روز برایم تلخ بود، امروز شیرین است».

هاشمی رفسنجانی که به خاطره‌گویی از کسانی که زنده نیستند شهرت دارد، نه تنها روایاتی از روح‌الله خمینی درباره رابطه با آمریکا و موافقت او با حذف شعار مرگ بر آمریکا نقل کرده است، بلکه گفته که کاندیداتوری وی در انتخابات سال ۱۳۸۴ به توصیه همسر آیت‌الله خمینی بوده است.

هاشمی گفته بود [3]: «واقعاً یک موی بدنم راضی نبود که وارد انتخابات شوم و همه می‌دانستند نمی‌آیم. یکبار همسر امام مرا خواستند و گفتند که امام این انقلاب را به دست شما داد و شما می‌خواهید به دست چه کسانی بدهید و اصلاً می‌دانید اینها کی هستند. پس از اظهارات همسر امام تکان خوردم و قبول کردم. پس از آن بود که برای حضور در انتخابات ثبت‌نام کردم».
احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس از جمله افرادی بود که به خاطره‌گویی هاشمی رفسنجانی واکنش نشان داد و گفت: «یکی از مشکلات آقای هاشمی این است که مطالب خود را به کسانی مستند می‌کند که اکنون دیگر در قید حیات نیستند».

هاشمی در ادامه سخنانش به مناسبت سالروز آغاز جنگ ایران و عراق، گفت: «قاضی محاکمه کننده صدام، بعد از اجرای حکم اعدام به ایران آمد و آن قلمی را که با آن حکم اعدام را امضا کرده بود، به من هدیه داد که امروز به عنوان یکی از نشانه‌های پیروزی مردم ایران در موزه ریاست جمهوری نگه‌داری می‌شود».

رفسنجانی اظهار کرد: «اگر تاریخ جنگ را بدون تعصبات سیاسی بنویسند، هیچ عقل سلیمی نمی‌تواند ذره‌ای به خود شک دهد و تردید کند که ایران به اهداف خود نرسیده است، اما متأسفانه این روزها شاهدیم که تاریخ ملی کشور با اهداف سیاسی تحریف می‌شود».

او همچنین گفت: «یاد بگیریم که هر جا لازم است، سکوت کنیم تا این انقلاب بماند».

برچسب‌ها: , ,
در بخش: سیاسی, ملای حیله‌گر | توسط: خُسن آقا | بازگشت به وبلاگ خُسن آقا

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates