28.10.2015

نماینده رشت: جلسه قبل از تصویب برجام، با هماهنگی دفتر رهبری بود

دنیای اقتصاد: نماینده مردم رشت گفت : آقای لاریجانی به دلیل برخی فضاهای غبار آلودی که در جامعه ایجاد شده بود باید توضیحاتی را در صحن علنی ارائه می داد که این امر انجام شد .
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با شبکه اطلاع رسانی تدبیر و امید، بیان کرد: موضوع هسته ی و برجام کار بسیار خوبی بود که توسط سرداران دیپلماسی ما، برای از میان برداشتن تحریم های ناجوانمردانه صورت گرفت و مقام معظم رهبری هم ابلاغیه داشتند که مجلس از این داستان کنار گذاشته نشود.

وی ادامه داد : مجلس هم بررسی هایی در قالب کمیسیون ویژه انجام داد و پیشنهادات انتهایی این کمیسیون در قالب یک طرح دوفوریتی که یک فوریت آن تصویب شد در مجلس مطرح گردید. وی افزود: متاسفانه برخی دوستان در این بین نمی دانم به چه دلیلی و جلوتر از مقام معظم رهبری حرکت کردند و توضیحاتی را ارائه می کنند که خلاف واقع است در جهت تشویش اذهان عمومی می باشد که به ضرس قاطع می گویم این موضوعات صحت ندارد.

این نماینده مجلس اظهار داشت: این رفتارها موجب شد تا برخی از دوستان در مقام پاسخ برآیند و برای دفاع از خود، برخی از اطلاعات امنیتی کشور به بیرون درز کرد و این اتفاق بسیار نا خوشنودی بود که رخ داد.

جعفرزاده ایمن آبادی در پاسخ به این سوال که اعتراض هایی که نسبت به رئیس مجلس صورت گرفت چه در درون خانه ملت و چه خارج از آن از کجا نشات می گیرد گفت: قطعا این موضوع سرمنشایی دارد و از جایی سازمان دهی می شود و نمی توان گفت هیج اتفاقی در این کشور رخ نمی دهد و برخی افراد شب می خوابند و صبح به صورت خود جوش وارد می شود

وی ادامه داد : به نظر می رسد یک جریان فکری تندرو دارد به این کشور ضربه می زند و بعضا توهین هایی به مقام های بلند کشور مانند رئیس جمهور رئیس مجلس و رئیس قوه قضائیه و … انجام می شود که اینها به هیچ عنوان به صلاح کشور نیست .

وی افزود: امروز مقام معظم رهبری قصه برجام را جمع کردند. به گونه ای که هم نظر شورای امنیت ملی، هم نظر دولت، هم نظر مجلس و … همه جمع آوری شد و به صورت ابلاغیه از سوی ایشان صادر گردید.

نماینده مردم رشت همچنین بیان کرد: افرادی که اعتقادی به شهدا و مقام رفیع ولایت فقیه دارند باید زیر چتر رهبری جمع شوند و مطیع اوامر رهبری باشند؛ اینکه خدایی نکرده نسبت هایی نادرست به افراد بدهند که خلاف واقع باشد و خوراک تبلیغاتی برای دشمنان ایجاد کند به صلاح مملکت نیست .

وی ادامه داد : هرچند لازم بود آقای لاریجانی به این انتقادات پاسخ دهد اما بهتر است این مباحث دیگر از سطح جامعه جمع شود و آنچه مقام رهبری ابلاغ کردند مبنای کار همه دستگاه ها و جناح های سیاسی قرار گیرد.

جعفرزاده در رابطه با توهین ها و شعارهایی که علیه علی لاریجانی در مراسم عزاداری بیت رهبری سر داده شده بود ضمن اشاره به جلسه رهروان با لاریجانی گفت: آقای لاریجانی در این جلسه گفتند نه شعاری شنیدم و نه چیزی دیدم.

عضو فراکسیون رهروان ولایت در رابطه با این موضوع که برخی، انتقادهایی را نسبت به نقل قول های رئیس مجلس وارد می کردند و معتقد بودند که امین نقل قول ها نه از زبان رهبری بلکه نظر شخصی لاریجانی است گفت : اینکه ما بگوییم مقام عالی رتبه کشور ما با مقامات بالاتر مانند مقام معظم رهبری در اجرای امور هماهنگ هستند این موجب عزت کشور است نه موجب خسران کشور؛ به ویژه آنکه مقام ولایت فقیه طبق قانون مسئول هماهنگی قوا را بر عهده دارد و مسلم است که در مسئله ای حساس مانند مسئله هسته ای همه قوا باید با مقام رهبری هماهنگ باشند من نمی دانم چرا عده ای با این مسئله مخالف هستند مضاف بر انکه ، یک فرد عادی نمی گوید من با رهبری هماهنگ کردم بلکه رئیس قوه مقننه کشور این مسئله را مطرح کند .

وی افزود: مسلم است که نمایندگان مجلس وقتی بر سر موضوعی ابهام دارند سوال می پرسند که آیا جناب رئیس شما این موضوع را با مقام معظم رهبری هماهنگ کرده اید و در صورتی که این مهم انجام شده باشد حجت بر ما تمام است.

جعفرزاده در پاسخ به این سوال که آیا روز تصویب برجام جلسه ای با حضور آقای حجازی، لاریجانی و شمخانی انجام شده بود گفت: من شخص مشخصی را از دفتر حضرت آقا نمی دانم ولی می دانم این جلسه با هماهنگی دفتر بوده است و تکرار می کنم این هماهنگی ها جزو نقاط مثبت است.

Related posts:

  1. ظریف: به دستور رهبر “فکت‌شیت” مذاکرات منتشر می‌شود
  2. پیام معنادار سایت خامنه‌ای به تیم مذاکره‌کننده
  3. افسانه ‘نیروهای خودسر’ در جمهوری اسلامی ایران
  4. عمارلو از متحصنین روبه روی مجلس؛ مطلع شدیم که رهبر معظم انقلاب با ادامه این تحصن مخالف هستند
  5. انتقاد زیباکلام از اظهارات اخیر روحانی در روز ملی فن‌آوری هسته‌ای

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates