22.01.2016

حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی وزیر کشور: حمله کنندگان به سفارت عربستان هیأتی های تحت حمایت مسئولان بودند

رادیوفرانسه: به گزارش ایرنا، خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران، حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران، گفت که گزارش تحقیق در مورد حمله به سفارت عربستان در تهران آمادۀ ارسال به رهبر جمهوری اسلامی، آیت الله خامنه ای، است. معاون امنیتی وزیر کشور گفته است که همۀ ابعاد ماجرای حمله به سفارت عربستان روشن شده است. او تصریح نموده است : فعالیت هایی در گوشه و کنار کشور صورت می گیرد که سرنخ آن روشن نیست.

وی نسبت به شیوع فرقه گرایی و فرقه سازی در کشور هشدار داده و گفته است : کسانی که این کار را کردند (یعنی به سفارت عربستان حمله کردند) سازماندهی شده اند و بیش از ده سال است که در تهران و کرج فعال هستند و از سوی مسئولان کشور نیز تحت عنوان دستجات مذهبی پشتیبانی شده اند.
با این حال، معاون امنیتی وزیر کشور مدعی شد که دستگاه ها و نهادهای دولتی و سازمان بسیج در سازماندهی این افراد دست نداشته اند.
رهبر جمهوری اسلامی، آیت الله خامنه ای، دیروز چهارشنبه مدعی شد که افراد حزب اللهی و بسیجی که او تحت عنوان جوانان مؤمن و سینه چاک انقلاب از آنان یاد کرد در ماجرای حمله به سفارت خانۀ عربستان دست نداشتند و به کارگیری لفظ “تُندرو” را در توصیف آنان اشتباه خواند و مورد سرزنش قرار داد.
گفتنی است که خبرگزاری “تسنیم” وابسته به سپاه پاسداران ایران به نقل از معاون امنیتی وزیر کشور مدعی شد که عامل خارجی حمله به سفارت عربستان در تهران در آنسوی مرزها دستگیر و به کشور منتقل شده و هم اکنون نیز تحت بازجویی است. با این حال، در گزارشی که ایرنا، خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران، در اینباره منتشر کرده کمترین اشاره ای از قول معاون امنیتی وزیر کشور به این ادعا نشده است.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates