25.01.2016

دیدار خامنه‌ای با عوامل بازداشت سربازان آمریکایی در خلیج فارس

دویچه وله: در گزارش جدیدی که ارتش آمریکا منتشر کرده، جزئیات بیشتری از چگونگی دستگیری ۱۰ ملوان آمریکایی توسط سپاه پاسداران فاش شده است. گفته می‌شود که به‌رغم مشاجره لفظی، نیروهای ایرانی رفتار بدی با ملوانان آمریکایی نداشته‌اند.

بر این اساس، رهبر جمهوری اسلامی در این دیدار با ستایش از اقدام بازداشت‌کنندگان گفت: «کار شما بسیار عالی، جالب و بهنگام بود و در واقع باید این حادثه را کار خدا دانست که آمریکایی‌ها را به آبهای ما کشاند تا با اقدام بهنگام شما، آنگونه با دست‌هایی که بر سر گذاشته بودند، بازداشت شوند».

اشاره آیت‌الله خامنه‌ای به تصاویر منتشرشده از لحظه بازداشت تفنگداران آمریکایی است که در آن نیروهای آمریکایی در حالی که دست خود را بالای سر نگهداشته‌اند، زانو زده‌اند. انتشار این تصاویر پیش از این موجب انتقاد جمهوری‌خواهان آمریکا از سیاست‌های باراک اوباما در برابر ایران شده بود.

روابط عمومی سپاه پاسداران روز سیزدهم ژانویه با صدور اطلاعیه از آزادی ۱۰ سرنشین دو شناور آمریکایی – ۹ مرد و یک زن – خبر داد. علی فدوی، فرمانده نیروی دریایی سپاه، “خرابی سیستم‌های ناوبری” این دو شناور را علت ورود آنها به آب‌های ایران عنوان کرد.

در ادامه اعلام شد که از زمان بازداشت سربازان آمریکایی، جان کری، وزیر خارجه ایالات متحده، با همتای ایرانی خود، محمد جواد ظریف در ارتباط بوده و رایزنی‌های دیپلماتیک در نهایت به آزادی تفنگداران انجامیده است.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates