02.03.2016

دوباره تصمیم دارند حداد عادل را با زور دوپینگ وارد مجلس کنند: واکنش وزارت کشور ایران به ادعای تخلف علیه یکی از برندگان انتخابات مجلس در تهران

بی‌بی‌سی: محمدرضا نجفی در جریان دهمین دوره انتخابات مجلس همراه با ۲۹ نامزد دیگر مورد حمایت اصلاح طلبان برنده انتخابات در تهران اعلام شده است

انتقاد یک مقام پیشین در دولت محمود احمدی‌نژاد به آنچه “استعفای دیرهنگام” یکی از برندگان انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه تهران خوانده، واکنش هایی را برانگیخته است.

محمد حسین مقیمی، معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات امروز ۱۲ اسفند (دوم مارس) در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که آیا محمدرضا نجفی از منتخبان مردم تهران به موقع استعفای خود را از سمت معاونت اقتصادی استان مرکزی تقدیم وزارت کشور کرده بود یا نه گفته “ما اصلا چنین سمتی در استانداری نداریم.”

مشاور وزیر و رئیس مرکز مطالعات و آموزش وزارت کشور در دولت دوم محمود احمدی نژاد، اخیرا در نامه ای به وزیر کشور ایران گفته که اعلام نام آقای نجفی به عنوان پیروز انتخابات “به دلیل عدم استعفا از مسئولیت معاونت استانداری مرکزی” که می‌بایست بر اساس قانون انتخابات تا ۲۸ خرداد سال جاری انجام می‌شد، “نقض صریح قانون و تخلفی آشکار است.”

بر اساس اطلاعیه وزارت کشور ایران محمدرضا نجفی در جریان دهمین دوره انتخابات مجلس که روز جمعه (۵ روز پیش انجام شد) با یک میلیون و ۱۱۸ هزار و ۱۱۹ رای در رتبه بیست و هشتم تهران قرار گرفت و همراه با ۲۹ نامزد دیگر مورد حمایت اصلاح طلبان برنده انتخابات در تهران اعلام شده که ۳۰ کرسی در مجلس دارد.

نجات الله ابراهیمیان، سخنگو و از اعضای شورای نگهبان یک روز پیش گفته بود شکایتی در این باره به شورا نرسیده و در صورت وصول بررسی خواهد شد. قانون انتخابات مجلس می‌گوید تا هفت روز پس از اعلام نتایج نهایی، برای شکایت فرصت وجود دارد.

مطابق قوانین ایران، شورای نگهبان مسئول رسیدگی به شکایات انتخاباتی است و تایید نتیجه انتخابات هم با گواهی این شورا انجام می شود.

در صورتی که صحت ادعاها علیه آقای نجفی برای شورای نگهبان اثبات برسد نفر سی و یکم در جدول دارندگان حدنصاب رای به مجلس راه پیدا می کند که بر اساس اعلام وزارت کشور، غلامعلی حدادعادل، سرلیست ائتلاف اصولگرایان برای انتخابات تهران است.

آقای حدادعادل دیروز گفته بود که “هنوز” تصمیمی برای شکایت نگرفته است.

Related posts:

  1. وزیر کشور ایران از برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک در کلان‌شهرها خبر داد
  2. مشاور نماینده علی خامنه‌ای در سپاه: نظام در انتخابات ۹۲ بنای تقلب نداشت
  3. «پنج ‌ميليون رای‌دهنده در آمار وزارت کشور گم شده‌اند»
  4. حدادعادل از احتمال کناره‌گیری نامزدهای اصول‌گرا به نفع جلیلی خبر داد
  5. علی سعیدی٬ نماینده ولی فقیه در سپاه: باید کسی انتخاب شود که نظام را به انفعال نکشاند

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates