03.03.2016

حتما می خواهند اروپا را چادر به سر کنند وگرنه توریست خر گم کرده برود ایران: شرکتی اسپانیایی هتلی مجلل در متل قو افتتاح می‌کند

بی‌بی‌سی: گروه هتل‌های زنجیره‌ای ملیا اعلام کرده است که قصد دارد در ایران هتلی مجلل راه‌اندازی کند.

این شرکت اسپانیایی گفته که قصد دارد نخستین هتل مجلل خود در ایران را در سلمان‌شهر (متل قو) در حاشیه دریای خزر افتتاح کند.

بنا بر بیانیه این شرکت هتل پنج ستاره “گران ملیا قو” برجی ۱۳۰ متری با ۳۱۹ اتاق مجلل خواهد بود که اکنون در حال ساخت است و احتمالا از سال آینده آماده بهره‌برداری خواهد بود.

ساخت این هتل و مجموعه اطراف آن از چند سال پیش با سرمایه‌گذاری احد عظیم‌زاده، سرمایه‌دار ایرانی آغاز شده بود.

در کنار این هتل دو برج مسکونی نیز ساخته می‌شود و علاوه بر باشگاه ورزشی، استخر و رستوران، دارای مرکز خریدی هم است که چندی است آغاز به کار کرده است.

زیربنای این هتل و زیرمجموعه‌های آن حدود ۱۸۰ هزار متر خواهد بود.

این نخستین هتل خارجی کنار دریا خواهد بود که در چهار دهه گذشته در ایران افتتاح می‌شود.

بر اساس گزارش موسسه تحقیقات مالی”یورومانیتور اینترنشنال” در پنج سال آینده حدود ۹۰۰ هتل در ایران ساخته خواهد شد و ۲۵ درصد به گردش مالی هتل‌داری در ایران خواهد افزود.

ایران پیش‌بینی می‌کند که تعداد مسافران خارجی خود را که اکنون ۵ میلیون نفر در سال است در ده سال آینده، به ۲۵ میلیون نفر در سال برساند.

بیشتر هتل‌های پنج ستاره ایران پیش از انقلاب و توسط شرکت‌های خارجی از جمله هیلتون، شرایتون و هایت بنا شدند. اما پس از انقلاب ایران در سال ۱۳۵۷ فعالیت این شرکت‌ها در ایران قطع و کمتر هتل مجللی در چهار دهه گذشته در ایران ساخته شد.

پس از توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهان، توریسم از مهمترین صنایع مورد توجه شرکت‌های خارجی بوده است.

اخیرا شرکت فرانسوی نووتل (Novotel) و شرکت ایبیس (Ibis) در نزدیکی فرودگاه امام خمینی تهران دو هتل افتتاح کرده اند.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates