31.03.2016

خزانه داری آمریکا در پی سازش مهم اقتصادی با ایران است

رادیوفرانسه: وزیر خزانه داری آمریکا، جک لو، به کنگرۀ این کشور هشدار داد که تشدید مجازات های مالی علیه ایران می تواند نقش آمریکا و دلار را در بازارهای جهانی تضعیف کند. جک لو تصریح کرده است که افراط در تشدید مجازات های مالی موضع برتر آمریکا را در اقتصاد جهانی به مخاطره می اندازد، مضاف بر اینکه از کارآیی مجازات ها نیز خواهد کاست.

با این حال، وزیر خزانه داری آمریکا تصریح کرده است که تحریم های غیراتمی آمریکا علیه حکومت ایران یا در واقع پشتیبانی این کشور از تروریسم و اقدام های آن برای بی ثبات کردن منطقه به قوت خود باقی خواهند ماند.

وزیر خزانه داری آمریکا اضافه کرده است که این کشور به محافل اقتصادی خارجی توضیح داده که در چه زمینه هایی می توانند یا نمی توانند با جمهوری اسلامی ایران همکاری اقتصادی کنند.

به گفتۀ “مارک دوبوویتز”، کارشناس “بنیاد دفاع از دموکراسی ها” در واشنگتن، معنای سخنان وزیر خزانه داری آمریکا این است که این کشور قصد دارد سازش بزرگی با دولت ایران انجام بدهد به طوری که این کشور بتواند معاملات تجاری اش را با استفاده از دلار انجام بدهد.

به بیان دیگر، دولت آمریکا در نظر دارد راه را برای تعدیل آتی مجازات های این کشور علیه جمهوری اسلامی ایران هموار کند، هر چند آیت الله خامنه ای معتقد است که مجازات های بین المللی علیه تهران فقط روی کاغذ لغو شده اند و آمریکا به اشکال مختلف به اعمال تحریم ها علیه حکومت اسلامی ایران ادامه می دهد. به گفتۀ “مارک دوبوویتز” هدف دیگر رییس خزانه داری آمریکا از اظهار این سخنان جلوگیری از تحمیل مجازات های جدید از سوی کنگرۀ این کشور علیه جمهوری اسلامی است.

در این حال، سردار پاسدار محمد دهقان، وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران، امروز ابراز اطمینان کرد که شورای امنیت سازمان ملل نسبت به آزمایشات اخیر موشکی ایران از خود واکنشی نشان نخواهد داد. اگر چه آمریکا، انگلستان، فرانسه و آلمان آزمایشات موشکی ایران را نقض قطعنامۀ شورای امنیت سازمان ملل می دانند، تهران به پشتگرمی روسیه در شورای امنیت ادعای کشورهای غربی را در این زمینه تکذیب می کند.

Related posts:

  1. ایران واردات کالاهای مصرفی آمریکا را ممنوع کرد
  2. دیدار سرمایه‌گذاران ایرانی و آمریکایی در رستوران فرانسوی تهران
  3. واشينگتن پست: کنگره آمريکا ارسال طرح جدید تحريم ايران را به تعويق انداخت
  4. ریال ایران تحریم شد
  5. تحریم‌های جدیدی علیه ایران در مجلس نمایندگان آمریکا طرح شد

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates