31.03.2016

منابع نزدیک به هاشمی رفسنجانی توییتر منتسب به او را تکذیب کردند

رادیوفردا: منابع نزدیک به اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران، جمله جنجال‌برانگیزی را که در توییتر منتسب به وی منتشر شده تکذیب کرده و آن را «ناقص» و «کوتاه‌شده» نامیدند که بدون اطلاع آقای هاشمی منتشر شده است.

خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، روز پنج‌شنبه، ۱۲ فروردین، به نقل از یک «منبع مطلع» نوشت که اساسا محتوای توییتر منتسب به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی ربطی به او ندارد، بلکه این حساب توییتری را «یکی از دوستداران وی» مدیریت می‌کند.

این منبع خبری سپس تاکید کرد که «حساب کاربری توییتر منتسب به آقای هاشمی هر از چند گاه سخنان قدیمی وی را پس از کوتاه کردن توییت می‌کند» و بر این اساس جمله مورد اشاره نیز بخشی «ناقص» از سخنان وی است.

توییت منتسب به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران که در روزهای اخیر حاشیه‌ساز شده است چنین مضمونی دارد: «دنیای فردا، دنیای گفتمان‌هاست، نه موشک‌ها…»

این توییت روز چهارشنبه هدف انتقاد شدید علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، قرار گرفت، تا جایی که وی عنوان کرد اگر این حرف از روی آگاهی گفته شده باشد، به منزله خیانت است.

آیت‌الله خامنه‌ای در سخنرانی روز چهارشنبه خود همچنین تاکید کرد که «جمهوری اسلامی باید از همه ابزارها استفاده کند و امروز هم روزگار موشک است و هم مذاکره».

ساعاتی پس این انتقادات، توییتر منتسب به آقای هاشمی رفسنجانی اصلاحیه‌ای منتشر کرد که می‌گوید «توییت قبلی تقطیع شده بود» و جمله کامل به این شرح است: «دنیای فردا دنیای گفتمان‌هایی نظیر انقلاب اسلامی است، نه موشک‌های قاره‌پیما و بمب‌های هسته‌ای…»

​​در همین زمینه وب‌سایت «انصاف‌نیوز» نیز نوشت که حساب کاربری منتسب به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در اختیار سردبیر وب‌سایت اوست و وی با دسترسی به مصاحبه‌ها و سخنرانی‌های قدیمی آقای هاشمی بخشی از سخنان او را گلچین و منتشر می‌کند، کاری که در برخی موارد باعث عصبانیت شدید آقای هاشمی شده است.

به نوشته این وب‌سایت، فرد مورد اشاره «بارها به دلیل انتشار مطالبی بدون هماهنگی با تشر و واکنش تند هاشمی و نزدیکانش مواجه شده و سه بار تا مرز اخراج پیش رفته است.»

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates