12.05.2016

یک روز پس از قبول استعفای سرافراز اعلام شد: بازداشت مدیران دو کانال تلگرامی انتشار اخبار محرمانه صدا وسیما

دیگربان: وب‌سایت «گرداب» وابسته به مرکز بررسی جرایم سازمان یافته سایبری» سپاه از بازداشت مدیران دو کانال تلگرام که اسناد و مدارک «محرمانه» صدا و سیما را منتشر می‌کردند٬ خبر داده است.

خبر بازداشت مدیر کانال‌های تلگرامی «ساختمان شیشه‌ای» و «شهرزاد پرس نیوز» یک روز پس از برکناری رسمی محمد سرافراز از ریاست سازمان صدا و سیما منتشر شده است.

«گرداب» نوشته که این کانال‌ها از ابتدای دی ما سال ۱۳۹۴ راه‌اندازی و اقدام به انتشار «اخبار خاص و به اصطلاح محرمانه و دارای طبقه‌بندی سازمان صدا و سیما» می‌کردند.

به نوشته این وب‌سایت٬ کانال «ساختمان شیشه­‌ای» نخستین مرجع انتشار این اخبار بود و در مدت زمان اندکی تعداد زیادی از کارکنان این سازمان را جذب کرده بود.

آن‌طور که «گرداب» اعلام کرده حدود ۵۰۰ نفر از کارکنان سازمان صدا و سیما (از جمله در رده‌های مهم مدیریتی) عضو این کانال بوده‌اند.

در ادامه این گزارش آمده که پس از شناسایی و بازداشت مدیر این کانال٬ مدتی بعد کانال تلگرام دیگری با نام «شهرزاد پرس نیوز» با محتوایی مشابه و البته جنجالی‌تر، آغاز به کار کرد.

«گرداب» نوشته که این کانال هم «توانسته بود کاربرانی را جذب کند که نکته تاسف برانگیز حضور دور از انتظارِ برخی افراد شناخته شده در بین بازدید کنندگان کانال مذکور بود.»

این وب‌سایت اعلام کرده که مدیر این کانال ۱۴ اردیبهشت ماه شناسایی٬ بازداشت و تحویل مقام‌های قضایی شده است.

«گرداب» این فرد را یکی از کارکنان سازمان صدا و سیما معرفی کرده که در حال حاضر به قید وثیقه آزاد است.

از این دو کانال به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل برکناری محمد سرافراز از ریاست صدا و سیما نام برده می‌شود.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates