25.05.2016

رسانه پاکستانی : ملا اختر منصور امسال دوبار به ایران سفر کرده


رادیوفرانسه: یک رسانه پاکستانی می گوید ملا اختر محمد منصور، رهبر طالبان که در حمله آمریکا در ایالت بلوچستان کشته شد، طی ده سال گذشته ۱۸ بار از طریق فرودگاههای پاکستان به کشورهای دیگر از جمله ایران سفر کرده است. وزارت خارجه ایران روز گذشته اطلاعات مربوط به حضور ملا اختر منصور، در ایران را تکذیب کرد.

شبکه تلویزیونی “دنیا نیوز” پاکستان در گزارشی روز دوشنبه ۲۳ مه می گوید اسنادی را در دست دارد که نشان میدهند که حامل گذرنامه شخصی بنام “ولی محمد” که گفته میشود ملا اختر محمد منصور، رهبر طالبان بوده در ماههای اخیر دوبار به ایران سفر کرده بود. این گذرنامه بعد از حمله روز شنبه هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی به ماشین حامل ملا اختر منصور بدست آمده و تصویر ان شباهت زیادی با تصویر رهبر طالبان دارد.

باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا روز گذشته خبر کشته شدن رهبر طالبان در حمله  روز شنبه را تائید کرد.

به نوشته دنیا نیوز، دو سفر اخیر دارنده گذرنامه ولی محمد به ایران در جریان ماههای فوریه و مارس و بعدتر در فاصله ماههای آوریل و مه ۲۰۱۶ انجام شده و طی این سفرها، این شخص به منطقه تفتان در ایران رفته و سپس به پاکستان بازگشته است.

دنیا نیوز، در گزاش خود تصویر یکی از روادیدهای ایران به ولی محمد در سال ۲۰۱۵ را منتشر کرده که با امضای شخصی بنام علیرضا محمودی، وابسته یکی از کنسولگری های ایران در پاکستان امضا شده است.

دنیا نیوز می گوید اسناد مربوط به سفرهای رهبر طالبان از سال ۲۰۰۶ و ۲۰۱۶ را در بر می گیرد و نشان میدهد که حداقل پانزده مورد از سفرهای او از طریق فرودگاه بین المللی کراچی و یک مورد آن از طریق فرودگاه کویته انجام شده است.

این رسانه پاکستانی نوشته است این سفرها با شرکت های مسافربری پاکستان، امارات، گلف، یونایتد ایرلینز و شرکت ایران ایر صورت گرفته است.

Related posts:

  1. رهبر طالبان در بازگشت از ایران احتمالاً کشته شده است
  2. وال‌استریت جورنال: ایران از طالبان پشتیبانی مالی و نظامی می‌کند
  3. وزارت امور خارجه ایران: در جریان سفر هیات طالبان به ایران نیستیم
  4. گزارش: مشارکت ایران در عملیات فوق‌العاده سیا پس از ۱۱ سپتامبر
  5. نوری مالکی، مسعود بارزانی را به دروغ‌گویی و کردها را به خیانت متهم کرد

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates