29.06.2016

صادق لاریجانی، ناطق نوری را ‘اپوزیسیون’ و ‘مرتبط با سرمایه‎های مفسد’ خواند

بی‌بی‌سی: دو روز پس از طرح انتقاداتی از سوی علی اکبر ناطق نوری، رئیس دفتر بازرسی ویژه رهبر ایران که درباره “سیر قهقرایی در جمهوری اسلامی ایران” هشدار داده و انتقاداتی را هم متوجه شیوه دادرسی در قوه قضائیه کرده بود، صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه او را “اپوزیسیون” و “مرتبط با سرمایه‌های مفسد” خوانده است.

آقای لاریجانی امروز ۸ تیرماه (۲۸ ژوئن) در یک سخنرانی به مناسبت هفته قوه قضائیه بدون نام بردن از آقای ناطق نوری اما با تکرار اظهارات او گفت: “یک آقای بزرگواری استدال کرده که من در دفتر کارم بودم و یک فرد آمده و گفته من هیچ توقعی ندارم جز اینکه در دادگستری به پرونده من عادلانه رسیدگی شود و این آقا گفته که چرا باید اینگونه باشد که تن مردم بلرزد و من از بابت اینگونه استدال ها و ارزیابی ها واقعا متاسفم.”

رئیس قوه قضائیه ایران گفت: “پس از گذشت ۳۷ سال، کسانی که لسان انتقاد باز کرده‌اند، خودشان در این کشور مسئول بوده‌اند و حالا یک دفعه نقش عوض کرده‌اند و اپوزیسیون شده‌اند، برخی از این‌ها خودشان اشرافی گری را در کشور راه انداختند، اما یادشان رفته است، یک نگاه به خودشان و آقازاده‌ها و اطرافشان بیندازند و به سرمایه‌های مفسدی که با آن‌ها روابطی دارند نگاه کنند. آن وقت مشخص می‌شود که مشکل از کجاست.”

دو روز پیش از این، آقای ناطق نوری که در سال‌های اخیر کمتر در محافل عمومی سخنرانی کرده، در صحبت‌های خود در شب قدر در آرامگاه آیت‌الله خمینی، تلویحا از مشکل رشوه در دستگاه قضایی ایران انتقاد کرده و پرسیده بود: “آیا می توانیم ادعا کنیم که قوه قضائیه ما به تمام معنا اسلامی است؟” بیشتر بخوانید

او گفته بود: “روزی یک نفر در دفتر بازرسی نزد من آمد و گفت من هیچ توقعی از شما ندارم و فقط می‌خواهم که از دادگاه بخواهید به پرونده من عادلانه رسیدگی شود. چرا باید تن مردم اینگونه بلرزد و مردم به این اجماع برسند که همه اینها خرابند؟ مردم این را می گویند، می گویند اینها اینگونه‌اند.”

علی اکبر ناطق نوری پس از آن که محمود احمدی‌نژاد در جریان رقابت‌های انتخابات سال ۱۳۸۸ اتهاماتی را متوجه فرزندان او کرد، کمتر در عرصه عمومی به اظهار نظر پرداخته است.

اکنون هفت سال پس از طرح ابهاماتی در مورد فعالیت‌های مالی فرزندان آقای ناطق نوری، صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ایران هم این اتهامات را یادآوری و تکرار کرده است.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates