28.10.2016

علی مطهری٬ نایب رئیس مجلس: برخی امنیتی‌ها هنوز هم به روش قتل‌های زنجیره‌ای باور دارند

دیگربان: علی مطهری٬ نایب رئیس مجلس گفته برخی مسئولان امنیتی هنوز هم معتقدند برای «ترساندن» بقیه باید از روش قتل‌های زنجیره‌ای روشنفکران و فعالان سیاسی و مدنی استفاده کرد.

آقای مطهری گفته «در دوره‌ اصلاحات عده‌ای از نیروهای امنیتی با بهانه‌ اینکه باید نظام را از خطرات مصون کنیم، سراغ جمعی از روشنفکران رفتند و آن داستان‌هایی که می‌دانید، پیش آمد.»

منظور وی قتل تعدادی از روشفنکران و نویسندگان در دوره محمد خاتمی از سوی برخی از مدیران ارشد وزارت اطلاعات است که به «قتل‌های زنجیره‌ای» شهرت دارد.

مطهری گفته توجیه عاملان این قتل‌ها «این بود که برای اینکه بقیه را بترسانیم تا علیه نظام کاری نکنند، سراغ این کار رفتیم.»

وی افزوده «هنوز هم در بین مسئولان امنیتی این نگاه وجود دارد و متاسفانه به این جمع‌بندی نرسیده‌اند که این نگاه غلط و هزینه‌ساز است.»

مطهری در بخش دیگری از سخنان خود از نوع برخورد با منتقدان به ویژه پس از حوادث سال ٨٨ انتقاد کرده و از دانشجویان خواسته تا آن‌ها هم بر سر مواضع خود مقاومت کنند.

وی افزوده «من معتقدم دولت از فرصت‌های به وجود آمده، بهتر می‌توانست استفاده کند و کارهای زیادی انجام دهد اما متاسفانه این کار را نکرد و کوتاه آمد و این انتقاد به دولت کاملا وارد است.»

Related posts:

  1. ترور یک معلم و یک بسیجی در جنوب سیستان و بلوچستان
  2. امام‌ جمعه رفسنجان: بهائيان «نجس» بوده و بايد از شهر اخراج شوند
  3. از سوی نماینده جهرم در مجلس: هویت ضارب شش زن در جهرم تائید شد
  4. گام به گام بسوی ناامنی (خُسن آقا: داعشی شدن اوضاع)
  5. افشاگری پدر یکی از قربانیان اسیدپاشی در اصفهان

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates