08.11.2016

بیش از صد مغازۀ بهائیان در ایران پلمب شدند

رادیوفرانسه: “جامعۀ بین المللی بهائیان” با انتشار بیانیه ای خبر داد که بیش از صد مغازۀ بهائیان ایران در سراسر این کشور از جمله در شهرهای ساری، قائم شهر و بندرعباس توسط مقامات حکومت اسلامی ایران “پلمب” شده اند. علت این اقدام بسته بودن مغازه ها در دو روز تعطیل ایام بهایی یعنی ۱۱ و ۱۲ آبان ماه اعلام شده است.

“جامعۀ بین المللی بهائیان” در نامه ای به حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران، آزار بهائیان و پلمب کردن بیش از صد فروشگاه آنان را در کشور یکی دیگر از مصادیق آپارتاید و تبعیض به ویژه تبعیض اقتصادی علیه بهائیان ایران دانست. از آغاز تأسیس حکومت اسلامی بهائیان ایران از حق کار کردن و دسترسی به مشاغل عمومی محروم شده اند و کودکان و فرزندان آنان حق آموزش و تحصیل در نظام آموزشی کشور ندارند.

نمایندۀ ارشد جامعۀ بین المللی بهائیان در سازمان ملل، خانم “بانی دوگال”، با اشاره به پلمب شدن بیش از صد فروشگاه بهائیان در ایران گفته است که همین نمونه کافی است تا نشان بدهد که تا کجا ادعاهای مقامات ایران مبنی بر فقدان تبعیض در این کشور پوچ و بی اساس است. خانم دوگال از جامعۀ جهانی خواسته است که بر حکومت اسلامی ایران فشار بیاورد تا به “اعمال غیرعادلانه و تبعیض آمیزش” علیه بهائیان این کشور خاتمه دهد.

بهائیان ایران، سرکوب شده ترین اقلیت دینی در این کشور هستند. برخی از روحانیان وابسته به حکومت اسلامی ایران علناً خواستار به قتل رساندن بهائیان می شوند.

حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران، در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات در تهران، از جمله گفت که جمهوری اسلامی ایران کشوری امن است، زیرا، حقوق اساسی اقلیت های دینی و قومی در این کشور محترم شمرده می شود.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates