23.01.2017

محور اصلی گفت‌وگوی تلفنی”نتانیاهو” با “ترامپ”: تهدیدی که ایران برای اسرائیل ایجاد می‌کند

رادیوفرانسه: بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائيل یکشنبه، ۲۲ ژانویه در اجلاس هیات وزیران این کشور اعلام کرد موضوع تهدیدی که توافق اتمی ایران برای اسرائیل ایجاد می کند، یکی از محورهای اصلی گفت‌وگوی تلفنی امشب او با دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا خواهد بود.

بنیامین نتانیاهو در اجلاس امروز هیات وزیران اسرائیل که توسط یک رادیوی دولتی این کشور پخش شد، ضمن تأیید گفت‌وگوی تلفنی امشب خود با دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، گفت: امشب در باره موضوع های مهمی، از جمله تهدید اسرائیل از سوی ایران، موضوع روابط اسرائیل و فلسطین و شرایط سوریه با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفت‌وگو خواهد کرد.

نخست‌وزیر اسرائيل گفت که دوستی عمیق دونالد ترامپ نسبت به اسرائیل را بسیار ارج می گذارد و از قصد رئیس جمهوری جدید آمریکا در جهت مبارزه همه جانبه و قاطع با تروریسم اسلامی استقبال می کند.

او گفت: نخستین اولویت اسرائیل خنثی کردن خطری است که از سوی ایران و توافق بد اتمی با این کشور، سرزمین اسرائیل را تهدید می کند.

خبر گزاری فرانسه گزارش می دهد که بنیامین نتانیاهو یکی از مخالفان سر سخت توافق اتمی با ایران در ١۵ ژوئیه سال ۲۰١۵ بوده است. او برای مقابله با این توافق کمپین بسیار گسترده‌ای به راه انداخت؛ اما، در این راه موفق نشد. در همین حال، باراک اوباما، رئیس جمهوری وقت آمریکا نقش بسیار بزرگی را در توافق اتمی قدرت های بزرگ جهانی با ایران ایفا کرد. توافقی که آقای نتانیاهو آن را ” اشتباه بزرگ تاریخی” توصیف کرده است.

با ورود دونالد ترامپ به کاخ سفید، أوضاع برای آقای نتانیاهو تغییر کرد و او برای مقابله با توافق هسته ای ایران، حامی برجسته ای را یافته است.

یاد آور می شویم که دونالد ترامپ، پیش از ورود به کاخ سفید واشنگتن در گفتگو با دو نشریه بریتانیایی تایمز و آلمانی بیلد در هفته گذشته از توافق اتمی با ایران به عنوان ” یکی از بدترین توافق ها” یاد کرده است.

همگرایی در نگرش‌ها بین بنیامین نتانیاهو و دونالد ترامپ در باره توافق اتمی ایران ، زمینه را برای دور تازه‌ای از مخالفت های نخست وزیر اسرائیل با توافق اتمی ایران و اصولاً نقش ایران در منطقه هموار کرده است. او به قدرت رسیدن ترامپ در آمریکا را فرصتی مناسب برای اعمال فشارهای فزاینده تازه بر جمهوری اسلامی ایران میداند و از هم اکنون کمپین بسیار نیرومندی را علیه توافق اتمی ایران و نقش ایران در منطقه آغاز کرده است.

در این راستا، نخست‌وزیر اسرائیل در پیام ویدیویی‌ای که دیشب در صفحه رسمی فیس‌بوکش منتشر کرد به مردم ایران پیام فرستاد و به آنان گفت: ما دوست شماییم نه دشمنتان. او در این پیام حساب مردم ایران را با رژیم اسلامی کاملاً جدا کرده و در این پیام گفته که دشمنی اسرائیل با رژیم اسلامی است و نه با ملت و مردم ایران.

Related posts:

  1. عملیات ‘افشاگری کامل’ اسرائیل علیه ایران و نقش آمریکا
  2. حمله ناموفق به ناوشکن آمریکایی در نزدیکی یمن
  3. بایدن: ایران می‌خواست نشان دهد تکریت را به تنهایی پس می‌گیرد
  4. رزمایش جدید آمریکا و اسرائیل، پیامی آشکار به ایران
  5. جان کری: اگر به سوریه پاسخ ندهیم ایران و حزب‌الله جسارت پیدا خواهند کرد

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates