18.04.2017

نماینده مجلس از “مافیا”ی صعنت خودروسازی ایران خبر داد

دویچه‌وله: یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گزارش داد که “مافیای” صنعت خودروسازی ایران، “تیشه بر ریشه ایمنی و رفاه شهروندان می‌زند.”

روز سه‌شنبه (۲۹ فروردین / ۱۸ آوریل) جواد حسینی‌کیا از برگزاری جلسه‌ای با حضور اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، خودروسازان و قطعه‌سازان خبر داد.

به گفته این نماینده مجلس، در نشست روز دوشنبه (۲۸ فروردین) “برخی فعالان صنعت قطعه‌سازی و برخی افراد مرتبط با صنعت خودرو به صورت غیر رسمی”، بعضی از قطعه‌سازان داخلی را به واردات قطعات بی‌کیفیت چینی و تحویل این قطعات به عنوان تولید داخل به خودروسازان، متهم کرده‌اند.

خبرگزاری ایسنا به نقل از عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس نوشت که چنین اقدامی “تیشه بر ریشه ایمنی و رفاه شهروندان می‌زند.”

بیشتر بخوانید: موقعیت متزلزل خودروسازان چینی در بازار ایران

در ادامه گزارش ایسنا آمده است: «این اظهارات صریح‌ترین و شفاف‌ترین موضع‌گیری رسمی (هر چند غیر علنی) خودروسازان برای تایید وجود جریانی مافیایی در صنعت خودرو و قطعه است که با جعل عنوان تولید داخل و قطعه‌سازی، رفاه و ایمنی شهروندان را وجه‌المصالحه سودجویی و ثروت‌اندوزی خود قرار داده‌اند».

خودروسازان این موضوع را نه تایید و نه تکذیب کرده‌اند و مسوولان وزارت صنعت، معدن و تجارت هم موضع‌گیری رسمی و صریحی در این رابطه نداشته‌اند.

بیشتر بخوانید: تاثیر اجرای برجام بر بازار خودرو در ایران

روز دوشنبه محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در نخستین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی از واردات بدون کنترل دولتی انتقاد کرد. او گفت: «در قالب برنامه ششم از مجلس تقاضا کرده بودیم به دولت اجازه دهد در موارد خاص بتواند محدودیت‌های غیر تعرفه‌ای برای واردات ایجاد کند که این امر را در مصوبه‌های ابلاغ شده حذف کردند.»

Related posts:

  1. افشاگری بی‌سابقه از فساد گسترده در قوه قضائیه !!
  2. ماجرای کشتی سازی سپاه و برادر قباد چوبدار
  3. تهدید دوباره دادستان تهران به پیگرد نشردهندگان اخبار «حساب‌های شخصی» دستگاه قضایی
  4. واگذاری شهر آفتاب و سهام شهروند؛ شهرداری همچنان به «شهرفروشی» ادامه می‌دهد
  5. به این میگن فرار به جلو: نامه چمران به رئیس قوه قضاییه

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates