13.07.2017

ایران پرتاب موشک به داخل خاک پاکستان را رد نکرد

دویچه‌وله: سخنگوی وزارت امور خارجه ایران پرتاب موشک به سوی پاکستان را تکذیب نکرد. رسانه‌های پاکستان هفته گذشته خبر دادند که نیروهای ایرانی سه موشک به سوی پاکستان پرتاب کرده‌اند.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، روز چهارشنبه (۲۱ تیر / ۱۲ ژوئيه) در پاسخ پرسش خبرگزاری “ایلنا”، شلیک موشک از ایران به سوی پاکستان را تلویحا تایید کرد.

بهرام قاسمی در پاسخ به این پرسش که “آیا مساله شلیک سه راکت از سمت ایران به سمت خاک پاکستان را تایید می‌کنید”، گفت «من تاکید می‌کنم؛ گاهی تنش‌هایی در مرز ایران و پاکستان رخ می‌دهد. به زودی کمیسیون مشترکی با طرف پاکستانی تشکیل می‌دهیم».

رسانه‌های پاکستان شنبه گذشته (۸ ژوئیه/ ۱۷ تیرماه) گزارش دادند که نیروهای ایرانی سه راکت به سمت منطقه “باروم” پاکستان شلیک کرده‌اند. این منطقه در نزدیکی پنجگور در غرب ایالت بلوچستان پاکستان و نزدیک مرزهای ایران قرار دارد.

در گزارش رسانه‌های پاکستان گفته شده بود انفجار این راکت‌ها در منطقه، موجب ترس و نگرانی اهالی شده است. رسانه‌‌های پاکستان هم‌چنین نوشته بودند که مناطق غرب ایالت بلوچستان پاکستان بارها شاهد شلیک راکت از خاک ایران بوده است.

بیشتر بخوانید: مولوی عبدالحمید کشتن ۱۰ مرزبان ایرانی را محکوم کرد

از سوی دیگر ایران نیز معتقد است شبه‌نظامیان بلوچ که در سال‌های اخیر حملات زیادی را در داخل خاک ایران انجام داده‌اند عمدتا در بلوچستان پاکستان مستقرند. آنها از مرزهای پاکستان به داخل ایران نفوذ کرده و پس از انجام عملیات، دوباره به داخل خاک پاکستان عقب‌نشینی می‌کنند.

در فروردین‌ماه امسال (۱۳۹۶) ده تن از مرزبانان ایران در نزدیکی میرجاوه، در شمال شرقی استان سیستان و بلوچستان به دام شبه‌نظامیان مسلح افتاده و جان خود را از دست دادند. گروه جیش‌العدل مسئولیت این حمله برعهده گرفت.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates