19.07.2017

فرمانده انتظامی اصفهان: پلیس با دوچرخه سواری زنان مخالف است، ساماندهی 20 تیم گشت ارشاد در اصفهان

عصرایران: فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: پلیس با دوچرخه سواری زنان مخالف است. اما مسائل دیگری مطرح شده است که درحال رایزنی هستیم تا مشکل برطرف شود. نگرانی پلیس امنیت خود زنان است که امیدواریم تامین شود.

به گزارش ایسنا، سردار عبرالرضا آقاخانی امروز در نشست خبری با اشاره به اینکه سال ٩٦ برای پلیس اصفهان سال مبارزه با جرائم خشن است، ‌اظهار کرد: در کشف جرائم خشن به ١٠٠ درصد رسیده ایم و آخرین باند جرائم خشن شب گذشته در دو استان به صورت همزمان با عملیات موفق دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه همچنین سارقان بانک خیابان هشت بهشت در کمتر از سه ساعت شناسایی شدند و چند روز بعد دستگیر شدند، افزود: پلیس امروز اشراف کاملی بر جرائم خشن استان دارد و سرقت‌های خشن در خرداد ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ٥٦ درصد کاهش یافته است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه در سه ماه گذشته سرقت از منزل پنج درصد، سرقت از واحدهای صنفی ٢٢ درصد،‌ قتل 46 درصد وآدم ربایی 43 درصد نسبت به بهار سال 95 کاهش یافته است،‌ تصریح کرد: در این مدت تجاوز به عنف نیز هفت درصد کاهش یافته است و این آمار نشان می‌دهد پلیس در کنترل جرائم موفق عمل کرده است.

افزایش 70 درصدی برخورد با جرائم خشن

آقاخانی با بیان اینکه برخورد با جرائم خشن ٧٠ درصد افزایش یافته است،‌ ادامه داد: مبارزه با مشروبات الکلی ادامه دارد و از ابتدای سال جاری کشف مشروبات الکلی ٣٥ درصد افزایش یافته است. کشف سرقت‌های عادی ٣٩ درصد، کشف قتل ٣٢ درصد، کشف سلاح دو درصد و دستگیری سارقان ٢٥ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به کاهش ٣٥ درصدی فوت ناشی از تصادفات رانندگی در صحنه و پنج درصدی در پزشکی قانونی گفت: در سه ماه گذشته 400 هزار تماس با فوریت‌های پلیس برقرار شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 15 درصد افزایش یافته است و در تماس با ١٩٧ با ٢٥ هزار تماس رکورد زده‌ایم.

فرمانده انتظامی استان اصفهان ادامه داد: یکی از چالش‌های پلیس در سه ماه دوم سال ناهنجاری‌های اجتماعی است که پلیس در این زمینه مسئولیت دارد. برخی مشکلات اجتماعی خط قرمز پلیس است و جامعه بدون مبارزه با ناهنجاری ها به امنیت پایدار نخواهد رسید.

آقاخانی چالش دیگر پلیس را مبارزه با تالارها و باغ تالارهای غیر قانونی عنوان کرد و گفت: گروهی از مردم باغ های شخصی خود را که محل استراحت خانواده است برای جشن اجاره می‌دهند، پلیس به شدت با این موضوع مقابله خواهد کرد و بیش از ٢٠ تیم عملیاتی برای مقابله با این موضوع تشکیل شده است.

ساماندهی 20 تیم گشت ارشاد در اصفهان

وی با بیان اینکه چالش دیگر پلیس عفت عمومی است، ادامه داد: در بحث عفت عمومی ٢٨ دستگاه باید ورود پیدا کنند اما متاسفانه برخی از آن‌ها ضعیف عمل می کنند. اصفهان با دیگر استان‌ها تفاوت دارد و عفت عمومی باید در این استان بیش از دیگر استان‌ها حفظ شود و پلیس با همه قوا در این موضوع ورود کرده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان خاطر نشان کرد: ٢٠ تیم گشت ارشاد ساماندهی شده اند تا صبح و عصر در گلوگاه های شهر انجام وظیفه کنند.

وی ادامه داد: با خودروهایی که شیشه های دودی دارند برخورد می شود. داخل خودرو باید از فاصله ٣ مترو قابل رویت باشد. از ابتدای سال جاری ٢٥ هزار خودرو با شیشه دودی اعمال قانون شده است. همچنین آلودگی صوتی از داخل خودروها قابل برخورد است و در سه ماهه ابتدای سال هشت هزار و ٥٠٠ خودرو اعمال قانون شده اند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان اظهار کرد: چایخانه‌ها توسط پلیس بسته نشد و این اقدام مثبت توسط اداره بهداشت انجام شد اما در بحث عرضه قلیان در پارک ها پلیس از ابتدای سال پنج هزار قلیان جمع آوری کرده است.

افزایش 42 درصدی تهدیدهای سایبری

آقاخانی با اشاره به تخلفات رانندگی گفت: خودروهای خودکار ثبت تخلف پارک دوبل به سه دستگاه خواهد رسید و یک دستگاه خودرو ثبت تخلف ٤٥ هزار تخلف ثبت کرده است. همچنین ٩٥ هزار تخلف از طریق دوربین های شهری ثبت شده است.

وی تاکید کرد: درآمد جریمه ها به حساب پلیس واریز نمی‌شود و مستقیما به خزانه دولت می‌رود و از آن محل طبق آیین نامه میان دستگاه‌های متولی نظیر شهرداری و ادارات راه و شهرسازی توزیع می شود.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به تخلفات فضای مجازی ادامه داد: تهدیدهای شبکه‌های اجتماعی و سایبری ٤٢ درصد رشد داشته است و متاسفانه بر خلاف گذشته که جوانان در معرض خطر بودند به سمت خانواده‌ها رفته است. برداشت‌های غیرمجاز از حساب‌های بانکی و مزاحمت‌های اینترنتی هر دو با 55 درصد افزایش در صدر جرائم سابیری قرار دارند. کلاهبرداری سایبری ٢٧ درصد، فروشگاه آنلاین غیرمجاز ٢٥ درصد و پخش اطلاعات خصوصی و خانوادگی ١٩ درصد افزایش داشته اند.

آقاخانی با اشاره به دوچرخه سواری بانوان در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران گفت: پلیس با دوچرخه سواری بانوان مخالف است. اما مسائل دیگری مطرح شده است که درحال رایزنی هستیم تا مشکل بر طرف شود. نگرانی پلیس امنیت خود بانوان است که امیدواریم تامین شود.

پلمپ 3 بانک به دلیل مسائل امنیتی

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر عدم رعایت قوانین رانندگی توسط نیروهای راهور و به خصوص راکبان موتورسیکلت های پلیس، تصریح کرد: پلیس این موضوع را قبول دارد و متاسفانه این مشکل در میان خود ماموران قانون نیز وجود دارد. حتی یک تخلف برای خود نیروی پلیس زیاد است. در جلسات این موضوع مطرح خواهد شد و از عموم مردم درخواست داریم در صورت مشاهده خودرو یا موتورسیکلت پلیس که قوانین راهنمایی رانندگی را رعایت نمی کند و یا تخلفی مرتکب می شود با تماس به ١٩٧ مراتب را اطلاع دهند. پلیس باید خود سرلوحه مردم در مباحث گوناگون باشد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در خصوص رعایت امنیت در واحدهای صنفی گفت: طبق دستورالعمل شورای امنیت کشور بانک‌ها موظف به رعایت نکات ایمنی هستند و تا کنون سه بانک به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی پلمپ شد و ٣٥ بانک هشدار دریافت کرده اند.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates