28.07.2017

ولایت فقیه ۳۸۰۰ دلاری

حلزون: شراگیم زند
ما معتقد هستیم در تغییر واحد پولی کشورمان از «ریال» به «تومان» متاسفانه مسئولین کم کاری کرده و بر خلاف رهنمودها و منویات مقام معظم رهبری «انقلابی» عمل نکرده‌اند. حذف فقط و فقط یک صفر از مقابل واحد پولی کشور بیشتر یک‌جور «اصلاح طلبی» نیم بند است تا انقلابیگری و همه می‌دانیم که نظام و انقلاب ما چقدر از این تفکرات غیر انقلابی و به اصطلاح اصلاح طلبانه ضربه خورده است. تاسف‌آور این‌جاست که دولت و بانک مرکزی مدعی هستند که با این کار واحد پول کشورمان در برابر ارزهای خارجی احساس سربلندی کرده و از نظر روانی اعتماد به نفس به بازار و واحد پولی کشورمان بازمی‌گردد.

ما از شما می‌پرسیم به راستی اینکه «یک دلار» به جای «سی و هشت هزار ریال» بشود «سه هزار و هشتصد تومان» اسباب سربلندی و مایه فخر نظام اسلامی ماست؟ به کجا می‌رویم!؟ حتی اگر دو صفر هم برمی‌داشتند و هر یک دلار ۳۵۰ تومان می‌شد باز هم این موجب سرافکندگی بود. واحد پول یک کشور اسلامی باید به شکلی تعریف شود که هر یک واحد از آن معادل دهها، صدها و بلکه هزاران واحد پول کشورهای غربی باشد.

آقایان مسئول! چرا انقلابی عمل نکردید و فقط یک صفر حذف کردید؟ این صفرها به چه درد عزت اسلام و مسلمین می‌خورد که نگهش داشته‌اید؟
پیشنهاد ما این است که مجلس وارد عمل شود و با تصویب لایحه‌ای انقلابی، عزت و شرف را به واحد پولی کشورمان بازگرداند. حذف انقلابی چهار صفر و بعد ادامه مسیر تا سه رقم اعشار باید در دستور کار قرار بگیرد. هر یک واحد پول کشورمان باید معادل ۳۸۰۰ دلار شود و این مساله شدنی ست و فقط نیاز به یک تصمیم و اراده انقلابی دارد. نام واحد پولی جدید نیز باید به شکلی باشد که یادآور ارزشها و عزت‌مندی نظام اسلامی‌مان باشد و چه نامی بهتر از “ولایت فقیه” که سمبل نظام و انقلاب است. یعنی شما یک ولایت فقیه ببرید و این ولایت فقیه ۳۸۰۰ برابر دلار ارزش داشته باشد.

عزت یعنی این. با این تغییرات و این نام‌گذاری هم واحد پول کشورمان ارزش عددی و مادی پیدا می‌کند و هم ارزش معنوی. البته خب برای معاملات جزئی و خریدهای روزمره نیاز هست که واحدهای پولی دیگری نیز در کنار آن تعریف شود. به هر حال با یک اسکناس یک ولایت فقیهی نمی‌شود به فرض رفت بقالی و شیر و ماست و تخم مرغ خرید. بهترین کار این است که واحد پول رسمی کشور همان ولایت فقیه تعریف شود و واحدهای پولی دیگری نیز برای معاملات جزئی تعریف گردد.
برای نامگذاری این واحدها هم چه نیکوست که از اسامی بزرگان نظام و یا شخصیتهای برجسته و ارزشی کشورمان استفاده شود. مثلا به نام‌گذاری‌های زیر دقت کنید.

یک ولایت فقیه = ده جنتی
یک جنتی = ده شریعتمداری
یک شریعتمداری = ده تتلو

اینطوری مثلا هر «هزار تتلو» معادل «یک ولایت فقیه» می‌شود و برای خریدهای جزئی مثل تخم مرغ و خیارشور و پوشک و یا صدقه به گدا و اینجور چیزها آدم لازم نیست ولایت فقیه در جیب داشته باشیم و چند تتلو در جیب باشد کفایت می‌کند. اگر قصد خریدهای کلی تری را داشته باشیم خب چند شریعتمداری در جیب می‌گذاریم و به همین شکل برای خریدهای بالاتر، از اسکناس های جنتی استفاده می‌کنیم.اسکناس های ولایت فقیه هم که خاص خریدهای کلان و نجومی ست. به این شکل هم شأن ولی فقیه رعایت می‌شود و هم مردم برای انجام امروز روزمره خود و برای خریدهای جزئی دچار مشکل نمی‌شوند.

به خدا اگر کمی فکر و یه با تعبیر مقام معظم رهبری «بصیرت» در میان مسئولین ما باشد همین امروز این طرح را جایگزین طرح بی خاصیت و غیر انقلابی تغییر واحد پولی کشور از ریال به تومان می‌کنند.

یک دعوت‌نامه هم برای ما می‌فرستند برگردیم ایران و بشویم مشاور ارشد مجمع تشخیص مصلحت نظام بس که تعریف از خود نباشد فکرمان کار می‌کند و مصلحت نظام‌شان را بهتر از خودشان می‌دانیم.

Related posts:

  1. تاثیر تورم بر افزایش قیمت خر در ایران
  2. کلیپ جدید خانم “کوثر بارانی” برای انصراف از دریافت یارانه (طنز)

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates