16.11.2017

بازداشت بهاییان در شهری زلزله‌زده

ایران وایر: در تاریخ ۲۶ مهرماه سال جاری، ۹ نفر از بهاییان کرمانشاه توسط مامورین اطلاعات تفتیش منزل شدند و به مدت ۱۸ روز بازداشت بودند که همگی با قید وثیقه ازاد شدند. سپس در ۲۲ آبان‌ماه، بدون احضاریه از طرف بازپرس آقای قیامی، یکی از این افراد به صورت تلفنی و از طریق یکی از ۹ نفر و ضامن‌شان به دادسرا احضار شد. قیامی به همراه مادرش بدون احضاریه به دادسرا نزد بارپرس اقای یاری رفت که بازپرس به مادرش اجازه حضور در دفتر کار را نداد. وی دوباره بازداشت شد که همراه دو تن از ماموران اطلاعات به جای نامعلومی برده شد.

این فرد بهایی در طول بارجویی مورد توهین، تهدید و ضرب‌وشتم قرار گرفت به طوری که یک بار به مدت ۹ ساعت در حال ایستاده و کولر روشن در سرما بدون استراحت و غذا بازجویی شده‌است و هم‌اکنون بدون حکم بازداشت است و خانواده‌ی وی از سرنوشت‌ش اطلاعی ندارد.

ظریف: ایران و آمریکا ۶۰ میلیارد دلار حکم علیه یکدیگر صادر کرده‌اند

وزیر خارجه ایران گفت که آمریکا تاکنون ۶۰ میلیارد دلار علیه ایران حکم صادر کرده و ایران هم به همین میزان حکم علیه آمریکا صادر کرده است.

به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف که برای پاسخگویی در خصوص اعلام آخرین وضعیت خواسته مدعیان در محاکم بین‌المللی علیه ایران در جلسه علنی مجلس حضور یافته بود، گفت که «اقدامات آمریکا و ایران علیه یکدیگر دو دسته است؛ یکی اقداماتی که به دنبال توافق الجزایر در دیوان دعاوی ایران و آمریکا مطرح می‌شود و دیگری اقداماتی که در محاکم آمریکایی علیه جمهوری اسلامی انجام می‌شود.

وی افزود «البته هنوز مبلغی وصول نشده است. ضمن اینکه ایران هم در دیوان بین‌المللی دادگستری علیه آمریکا اقامه دعوا کرده است.»

ظریف همچنین با اشاره به جلوگیری از اجرای احکام دادگاه‌های آمریکا توسط کشورهای ثالث، گفت: «به جز کانادا در موارد دیگر مانع از اجرای این احکام شدیم.»

ساره و صباح مدال طلای خود را برای کمک به زلزله‌زدگان به حراج گذاشتند

«ساره جوانمردی» ،دختر شیرازی تیراندازی پارالمپیک که مدال طلای این رقابت‌ها در ریو را به‌دست آورد. یک ماه بعد از پارالمپیک ریو هم کاندیدای بهترین ورزشکار ماه جهان شد.

ساره به نشانه همدردی با مردم کرمانشاه آستین‌ها را بالا زد، مقابل دوربین ایستاد و در ویدئویی که کانال «پارالایو» منتشر کرده گفت: «ساره جوانمردی باارزش‌ترین مدال خودش یعنی مدال پارالمپیک را به حراج گذاشته به‌عنوان هدیه کوچکی به شما مردم عزیزم در کرمانشاه. امیدوارم این هدیه را از من قبول کنید.»

«صباح شریعتی» قهرمان کشتی ایران که به دلیل تبعیض‌ها راهی آذربایجان شد. در المپیک ریو هم به مدال برنز رسید تا کاروان کشتی آذربایجان بدون مدال از برزیل برنگردد. وی این مدال را برای کمک به صدمه‌دیدگان زلزله به حراج گذاشته است.

صباح اصالتی کرد دارد، متولد سنندج است و این روزها در مناطق زلزله‌زده به‌صورت داوطلبانه به مردم زلزله‌زده کمک شبانه‌روزی می‌کند. از برداشتن آوار تا جمع‌آوری کمک‌های مردمی.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates