22.04.2013

وزیر دفاع آمریکا تصمیم حمله به ایران را بر عهده اسرائيل دانست

دویچه‌وله: چاک هیگل، وزیر دفاع آمریکا، تاکید کرد که ایران به یک اندازه برای آمریکا و اسرائیل تهدید به شمار می‌آید. وی افزود که تصمیم حمله نظامی به ایران برعهده اسرائیل است و این کشور به تنهایی برای دفاع از خود تصمیم می‌گیرد.

چاک هیگل، وزیر دفاع آمریکا، در دیدار خود از اسرائیل، این کشور را مختار دانست تا خود درباره حمله به ایران تصمیم بگیرد. وی گفت: «اسرائیل به تنهایی تصمیم می‌گیرد که از خودش محافظت و دفاع کند.»

وی ایران را یک تهدید کاملا برابر برای هر دو کشور آمریکا و اسرائیل دانست، اگرچه به گفته او تخمین این دو کشور درباره زمان دسترسی ایران به بمب اتم و نیز در مورد ضرورت حمله نظامی به ایران یکسان نیست.

وزیر دفاع آمریکا یک بار دیگر تاکید کرد که در برابر ایران باید تمام گزینه‌ها روی میز باشد. هیگل پیشتر نیز تصریح کرده بود که معامله تسلیحاتی آمریکا با اسرائیل پیام روشنی برای ایران است.

آمریکا در حال انجام معامله تسلیحاتی‌ای ۱۰ میلیارد دلاری (۷،۷ میلیارد یورو) با سه کشور اسرائیل، عربستان سعودی و امارات متحده عربی است. در این معامله اسرائيل موشک‌های جدید برای جت‌های جنگنده و همچنین سیستم‌های مدرن رادار برای هواپیماهای جنگی خود دریافت خواهد کرد.

وزیر دفاع امریکا روز یک‌شنبه (۲۱ آوریل / اول اردیبهشت) سفر یک هفته‌ای خود به خاورمیانه را آغاز کرده است. اولین مقصد وی دراین سفر اسرائیل است.

“پیدا کردن راه حلی مسالمت‌آمیز برای مناقشه اتمی ایران” و نیز “مذاکره درباره جنگ داخلی در سوریه” از جمله اهداف اصلی این سفر عنوان شده‌اند.

وزیر دفاع آمریکا دخالت نظامی این کشور در سوریه را آخرین راه حل دانسته است. در عین حال جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا، روز یک‌شنبه قول داد که این کشور کمک‌های غیر نظامی خود به مخالفان سوری را دو برابر کند اما رهبران اپوزیسیون سوریه می‌گویند آنها برای مقابله با ارتش تا دندان مسلح اسد به اسلحه نیاز دارند.

اسرائیل و آمریکا نگران به قدرت رسیدن نیروهای نزدیک به القاعده در سوریه هستند.

Related posts:

  1. بنیامین نتانیاهو می‌گوید ایران به ساخت سلاح اتمی نزدیک شده است
  2. بنیامین نتانیاهو: برای مقابله با تهدید ایران به هیچ کشوری اعتماد نخواهیم کرد
  3. همکاری کره شمالی و ایران در آزمایش “بمب اورانیومی” ؟
  4. کری : نباید در عزم آمریکا برای مقابله با تهدید اتمی ایران تردید کرد
  5. اوباما بسته تحریمی جدید علیه ایران را امضا کرد

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates