03.01.2018

آمریکا خواستار تشکیل جلسه فوری شورای امنیت در مورد ایران شد

بی‌بی‌سی: نیکی هیلی در سخنان امروز خود، برخی شعارهای معترضان و ترجمه آنها به انگلیسی را تکرار کرد و دلیل این کار خود را “قطع شدن صدای ایرانی ها” دانست

نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، گفت که جامعه بین الملل باید درباره اتفاق های ایران واکنش نشان دهد. وی خواستار تشکیل جلسه فوری شورای امنیت سازمان ملل برای “واکنش” به این تحولات شد.

این مقام آمریکایی امروز سه شنبه ۲ ژانویه (۱۲ دی) با ستایش از تظاهرکنندگان ایرانی که به گفته او با وجود احتمال “به قتل رسیدن” به خیابان ها رفته اند، تاکید کرد: “ایران مهمترین جایی است که به صلح احتیاج دارد.”

همزمان، سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید با صدور بیانیه ای از رهبران ایران خواست “به حقوق اساسی شهروندان خود برای بیان مسالمت آمیز خواست خود برای تغییر احترام بگذارند”.

در پی بروز اعتراضات خیابانی در شهرهای مختلف ایران در شش روز اخیر، مقام های دولت دونالد ترامپ و همچنین تعدادی از نمایندگان کنگره ایالات متحده در اظهارنظرهای جداگانه به انتقاد از مقام های ایرانی پرداخته اند.

خانم هیلی در سخنان امروز خود، برخی شعارهای معترضان و ترجمه آنها به انگلیسی را تکرار کرد و دلیل این کار خود را “قطع شدن صدای ایرانی ها” دانست.

وی افزود که رهبران ایران همان کاری را می کنند که همیشه انجام می دهند و آن انداختن همه چیز به گردن خارجی هاست.

امروز صبح آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران، در اولین واکنش به وقایع اخیر گفت: “دشمنان ایران با ابزارهای گوناگون در اختیارشان از جمله پول، سلاح، سیاست و دستگاه امنیتی هم‌پیمان شدند تا برای نظام اسلامی مشکل ایجاد کنند.”

دونالد ترامپ امروز در توییتی نوشت که آمریکا وضعیت ایران را “نظاره می‌کند”

در واکنشی دیگر به تحولات اخیر، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا امروز در توییتی نوشت که “مردم ایران سرانجام علیه رژیم بی‌رحم و فاسد ایران وارد عمل شده‌اند” و افزود که آمریکا وضعیت ایران را “نظاره می‌کند”.

امروز صبح سخنگوی وزارت امور خارجه ایران از آقای ترامپ خواست که “به جای هدر دادن وقت خود در ارسال توئیت‌های بیهوده و توهین‌آمیز نسبت به سایر ملت‌ها و کشورها” به مسایل داخلی آمریکا و “میلیون‌ها بی خانمان و گرسنه در کشور خود” بپردازد.

آقای ترامپ پیشتر هم در توییتر خود نوشته بود معترضان ایرانی “از فساد حکومت و بر باد دادن ثروت کشور برای تامین مالی تروریسم در خارج، جان‌به‌لب شده‌اند.”

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا هم جمعه عصر و در پایان روز دوم اعتراض‌های اخیر، با محکوم کردن بازداشت تظاهرات کنندگان اعلام کرده بود که از اعتراضات مردم در ایران حمایت می‌کند.

وزارت امور خارجه آمریکا، همچنین امروز خواستار رفع فیلتر شبکه‌های اجتماعی در ایران شده است.

Related posts:

  1. گزارشی از حوادث دوشنبه شب استان شب نا آرام در برخی از شهرستان های استان اصفهان + فیلم
  2. جعفر پناهی در اکانت اینستاگرامش خواهان برگزاری رفراندوم شد
  3. اولین مصاحبه با معترضان سراسر ایران و دلایل اعتراض آنها ضد دولت و خامنه ای
  4. تلویزیون ایران: در اعتراضات یکشنبه شب ‘حدود ۱۰ نفر’ کشته شدند
  5. نامه اعتراضی اتحادیه اروپا به حکم اعدام جلالی تحویل ایران داده شده‌است

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates