11.01.2018

مجلس خبرگان درباره نحوه انتخاب آیت الله خامنه ای به رهبری در سال ۶۸ توضیح داد

رایوفردا: پس از انتشار ویدیوی جدیدی در یوتیوب درباره نحوه انتخاب آیت الله خامنه ای در سال ۶۸ به رهبری جمهوری اسلامی ،مجلس خبرگان شامگاه چهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای دراین باره توضیح داد.

این بیانیه می گوید پس از رد رهبری شورایی از سوی اعضای خبرگان و نیز عدم رای خبرگان به رهبری آیت الله محمد رضا گلپایگانی یکی از مراجع وقت تقلید ، کارانتخاب رهبر جدید به گفته این بیانیه گره خورده بود و قانون اساسی وقت پاسخگوی این مشکل نبوده است.

این بیانیه تصریح می کند که با استناد به نامه آیت الله خمینی که شرط مرجعیت را برای رهبر جدید لازم ندانسته ،خبرگان ، علی خامنه ای را به رهبری جمهوری اسلامی انتخاب کرده اند.

منتقدان می گویند طبق قانون اساسی، شرط رهبری مرجعیت بوده و از آنجا که آیت الله خامنه ای در آن زمان مرجع نبوده انتخاب او غیر قانونی و خلاف قانون اساسی بوده است.

در ویدیوئی که اخیرا از جلسه مجلس خبرگان رهبری در سال ۱۳۶۸ منتشر شده علی خامنه‌ای خطاب به اعضای این مجلس می گوید که وی برای جانشینی آیت‌الله خمینی بعنوان رهبر جمهوری اسلامی ،صلاحیت ندارد.

Related posts:

  1. ملتی که خر شد باید سوارش شد!
  2. آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در گفت‌وگوی اختصاصی با «آفتاب‌نیوز» اعلام کرد: تشکیل کمیته‌ی جدید برای انتخاب گزینه‌های رهبری
  3. دفتر یاسر هاشمی و مشاوران آیت الله پلمب شد
  4. رهبر ایران: راه نفوذ آمریکا را پس از توافق جامع می‌بندیم
  5. نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه: مقام معظم رهبری ۶۴ امین جانشین امام زمان است!

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates