19.02.2018

درگیری پلیس و دراویش در تهران؛ سه مأمور در حمله یک اتوبوس کشته شدند


بی‌بی‌سی: درگیری در محدوده خیابان پاسداران تهران
تجمع تعدادی از دراویش گنابادی در شمال تهران در اعتراض به بازداشت یکی از اعضای این گروه، به درگیری با پلیس و خشونت کشیده شد.

سعید منتظرالمهدی، سخنگوی پلیس ایران تأیید کرده است که در حمله یک اتوبوس به جمع مأموران نیروی انتظامی در محدوده خیابان پاسداران، سه مأمور کشته شده‌اند. او “عوامل فریب‌خورده و مخلان نظم و امنیت” و کسانی را که در “تجمعات اخیر در منطقه خیابان پاسداران تهران” شرکت داشته‌اند را عامل این حادثه معرفی کرده است.

به گفته آقای منتظرالمهدی راننده اتوبوس و هشت نفر دیگر در ارتباط با این حمله دستگیر شده‌اند.

هم‌زمان فیلمی که ظاهرا از همین واقعه گرفته شده نشان می‌دهد که یک اتوبوس سفیدرنگ در یک کوچه به سرعت به سمت تعداد زیادی از مأموران پلیس که به صورت گروهی در حال حرکت هستند می‌راند و تلاش می‌کند با زیگزاگ رفتن آنها را زیر بگیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، “نیروی انتظامی برای جلوگیری از تشدید خشونت‌ها و کاهش احتمال آسیب‌دیدگی شهروندان همه مسیرهای منتهی به محل حادثه را مسدود کرده است.”

تجمع اعتراضی دراویش در مقابل کلانتری ۱۰۲ پاسداران در شمال تهران امروز در اعتراض به بازداشت یکی از اعضای این گروه به نام نعمت‌الله ریاحی آغاز شد.

در ویدیوهایی که در ساعات اولیه تجمع منتشر شد، دراویش معترض در مقابل کلانتری تحصن کرده بودند و “الله اکبر” می‌گفتند. در ویدیوهای بعدی تجمع‌کنندگانی که تعدادی از آنها چوب یا چماق به دست دارند، با گاز اشک‌آور و شلیک هوایی مأموران نیروی ویژه پلیس متفرق می‌شوند.

زخمی شدن دراویش

کانال تلگرام مجذوبان نور، وابسته به دراویش نعمت‌اللهی می‌گوید که چند نفر از درویشان مورد اصابت گلوله مأموران قرار گرفته‌اند. بنا بر این گزارش سه نفر از معترضان “به شدت آسیب دیده‌اند”.

خبرگزاری ایلنا به نقل از محسن همدانی، معاون امنیتی استانداری تهران، از تشکیل جلسه شورای تأمین استان تهران درباره تجمع امروز خبر داده است.

آقای همدانی گفته است که هنوز از تیراندازی و دلایل آن جزییاتی در دست نیست.

حدود دو هفته پیش هم دراویش در مقابل خانه نورعلی تابنده، رهبر دراویش گنابادی در خیابان گلستان هفتم در پاسداران تجمع کرده بودند که آن درگیری هم به خشونت کشیده شد.

دراویش می‌گفتند که از حضور پرشمار نیروهای امنیتی و لباس شخصی در اطراف خانه آقای تابنده نگران شده‌اند.

بعد از آن درگیری حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران گفته بود: “پلیس، دادستانی و دیگر دستگاه‌های مسئول، هیچ گونه برنامه‌ای برای برخورد با دراویش گنابادی در تهران نداشته و ندارند.”

Related posts:

  1. وایت زن جوانی که از اصلاح‌طلبان ناامید و دختر خیابان انقلاب شد
  2. فشار امنیتی بر خانواده سیدامامی همزمان با پخش فیلمی از او برای نمایندگان
  3. دختری دیگر؛ #دختر_خیابان_انقلاب شد
  4. ششمین روز اعتراضات؛ تشدید تدابیر امنیتی در تهران، ادامه تظاهرات در شهرهای دیگر
  5. جنازه سارو قهرمانی به خانواده‌ اش تحویل داده شد

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates