20.02.2018

پلیس ایران: ۳۰۰ نفر در درگیری پلیس و دراویش بازداشت شدند

بی‌بی‌سی: سخنگوی نیروی انتظامی ایران گفته است به دنبال درگیری میان پلیس و دراویش در شمال تهران، سیصد نفر بازداشت شده‌اند و پلیس برای متفرق شدن دراویش ضرب‌الاجل صادر کرده است.

سعید منتظرالمهدی، سخنگوی نیروی انتظامی همچنین گفته است ۳ مامور پلیس و دو نیروی بسیجی هم کشته شده‌اند. او گفته است ۳۰ مامور نیز زخمی شده و به بیمارستان منتقل شده‌اند.

توییتر مجذوبان نور می‌گوید جو گلستان هفتم و خیابان‌های منتهی به این منطقه در نزدیکی خانه نور علی تابنده قطب دراویش گنابادی، همچنان”ملتهب” است و نیروهای امنیتی حضور پررنگی دارند.

مجذوبان نور می‌گوید نیروهای لباس‌شخصی تلاش کردند وارد خانه آقای تابنده شوند ولی موفق نشده‌اند.

روز گذشته شماری از دراویش گنابادی در اعتراض به بازداشت نعمت‌الله ریاحی، یکی از اعضای این گروه تجمع کرده بودند که این تجمع به درگیری با پلیس و خشونت کشیده شد.

آقای ریاحی توسط پلیس امنیت تهران بازداشت شده است.

سخنگوی نیروی انتظامی، بازداشت‌شدگان را “اخلال‌گران نظم عمومی” خوانده و گفته است “عوامل فریب‌خورده و مخلان نظم و امنیت” در “عملی مذبوحانه با یک دستگاه اتوبوس سه مامور پلیس را به شهادت رساندند.”

سایت مجذوبان نور وابسته به دراویش گنابادی در توییتر نقش دراویش در این اقدام را تکذیب کرده است.

سخنگوی نیروی انتظامی گفته است دو نیروی بسیج شب گذشته کشته شده‌اند. او گفته است یکی از آنها توسط خودروی سمند زیر گرفته شده و دیگری با سلاح سرد کشته شده است.

کانال تلگرام مجذوبان نور می‌گوید چند نفر از درویشان هم مورد اصابت گلوله قرار گرفته‌اند.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates