28.02.2018

هشدار سناتورهای آمریکایی: جنگ میان اسراییل و “پروکسی‌های” ایران قریب‌الوقوع است

عصرایران: سناتور گراهام: در هر جلسه ای که حضور می‌یابیم، تنها واژه ای که پس از ترک آن جلسه در ذهن داریم، مهمات، مهمات و مهمات است و این اصلا خوب نیست.

یک گروه سناتور آمریکایی که هفته گذشته به اسراییل سفر کرده‌اند در بازگشت از این سفر نسبت به خطر جنگ قریب‌الوقوع بین اسراییل و “پروکسی‌های ” ایران در منطقه هشدار دادند.

به گزارش عصرایران به نقل از وب سایت “دیفنس نیوز”، سناتور جمهوریخواه “لیندسی گراهام” که در هیات سناتورهای آمریکایی به اسراییل سفر کرده بود دیروز پس از بازگشت از این سفر در یک کنفرانس خبری در واشنگتن نسبت به احتمال درگیری نظامی بین اسراییل و ایران هشدار داد.

او گفت: ” در هر جلسه ای که حضور می‌یابیم، تنها واژه ای که پس از ترک آن جلسه در ذهن داریم، مهمات، مهمات و مهمات است و این اصلا خوب نیست.”

او مدعی شد: ” شاید ایران از طریق حزب الله، اسرائیل را برای آغاز جنگ علیه لبنان تحریک کند. من می‌خواهم به ترامپ بگویم ایرانی‌ها در حال آزمایش او هستند. اگر آمریکا سیاست منسجمی در قبال روسیه و ایران در سوریه اتخاذ کند، این جنگ به وقوع نخواهد پیوست.”

گراهام دیروز در یک کنفرانس خبری مشترک به همراه “کریس کونز” دیگر سناتور آمریکایی حاضر در هیات سناتورها در سفر به اسراییل حاضر شده بود.

سناتور گراهام در محاصره خبرنگاران/ عکس: “جی. اسکات اپل وایت”، خبرگزاری آسوشیتدپرس

هشدار سناتورهای آمریکایی: جنگ میان اسراییل و

او با اشاره به فعالیت‌های حزب الله لبنان به عنوان قوی‌ترین حزب لبنانی طرفدار جمهوری اسلامی گفت که این گروه در تدارک و آماده باش برای جنگ احتمالی با اسراییل یک کارخانه موشک‌های هدایت شونده دایر کرده و شبه‌نظامیان خود را در زیرساخت‌های شهری مانند مدارس و بیمارستان‌ها مستقر کرده است و در صورت جنگ بین این گروه و اسراییل مناطق غیرنظامی جنوب لبنان هدف حمله اسراییل قرار خواهد گرفت.

لیندسی گراهام در همین زمینه افزود:” بدترین کابوس اسرائیل حضور نیروهای اسد، حزب الله و ایران در نزدیکی مرزهای اسرائیل است. ما باید برای متوقف کردن ماشین ایران و اسد تلاش کنیم.”

در ادامه سناتورها گراهام و کونز خواستار افزایش کمک‌های نظامی ایالات متحده آمریکا به اسراییل طی 10 سال آینده شدند و میزان تعهد داده شده کنونی را کم دانستند.

بر اساس قراردادی که در سپتامبر سال 2016 بین ایالات متحده آمریکا و اسراییل امضا شده، واشنگتن متعهد شده در 10 سال آینده 38 میلیارد دلار کمک نظامی در اختیار اسراییل قرار دهد. این میزان بالاترین کمک نظامی در طول تاریخ آمریکا به یک کشور خارجی محسوب می‌شود.

گراهام و کونز در کنفرانس دیروز خواستار کمک آمریکا به تقویت سیستم دفاع ضد موشکی اسراییل برای مقابله با تهدید موشکی از جانب جزب الله لبنان شدند.

Related posts:

  1. محور اصلی گفت‌وگوی تلفنی”نتانیاهو” با “ترامپ”: تهدیدی که ایران برای اسرائیل ایجاد می‌کند
  2. اوباما: به ایران در مورد ارسال سلاح به یمن هشدار داده‌ایم
  3. کری: از حمایت‌های ایران از حوثی‌ها به خوبی مطلع هستیم
  4. عملیات ‘افشاگری کامل’ اسرائیل علیه ایران و نقش آمریکا
  5. بایدن: ایران می‌خواست نشان دهد تکریت را به تنهایی پس می‌گیرد

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates