06.03.2018

بازداشت همراه با ضرب و شتم محمد حبیبی‌ فعال صنفی معلمان

دویچه‌وله: ​​​​​​​محمد حبیبی، از اعضای هیأت مدیره کانون صنفی معلمان ایران در تهران، با خشونت در محل کارش در مدرسه بازداشت شده و پس از تفتیش منزلش به محلی نامعلوم انتقال یافته است. دلیل بازداشت او ناروشن است.

خبرگزاری ایلنا از بازداشت محمد حبیبی، ‌فعال صنفی معلمان در روز شنبه (۱۲ اسفند / ۳ مارس) در محل کارش (مدرسه) در تهران خبر داده است.

کانون صنفی معلمان ایران (تهران) نیز در اطلاعیه‌ای که در این رابطه منتشر کرده نوشته است که محمد حبیبی‌، عضو هیأت مدیره این کانون، ظهر شنبه توسط نیروهای امنیتی ابتدا با خشونت بسیار در مدرسه بازداشت و به منزل شخصی‌اش منتقل شده و پس از تفتیش خانه‌اش به مکانی نامعلوم انتقال یافته است.

خدیجه پاک ضمیر،‌ همسر محمد حبیبی در مصاحبه با پایگاه اطلاع‌رسانی “انصاف نیوز” تفتیش خانه‌شان توسط هفت مرد را تایید کرده است. او همچنین گفته است که برای بازداشت محمد حبیبی “نه دلیل بازداشتی ارائه شده و نه کارت شناسایی نشان داده شده” است.

خانم پاک ضمیر گفته است: «فقط یک برگه مجوز با سربرگ سپاه به ما نشان دادند و گفتند فردا یا پس فردا به شعبه دو دادسرای اوین برویم برای پیگیری پرونده.»

“هرانا” نیز با تأیید خبر بازداشت محمد حبیبی نوشته است که از دلایل و اتهامات وارده برای بازداشت این فعال صنفی اطلاعی در دست نیست.

بیشتر بخوانید: چهارده سال زندان برای یک معلم و فعال صنفی

“انصاف نیوز” از محمد حبیبی به عنوان ادمین کانال تلگرامی کانون صنفی معلمان نام برده است.

معلمان و کارمندان آموزش و پرورش سالهاست که خواستار بهبود وضعیت معیشتی خود هستند و بدین منظور بارها دست به تظاهرات خیابانی زده‌اند. فعالان صنفی معلمان همچنین به سیاست خصوصی‌سازی آموزش و پرورش در ایران معترض هستند.

محمد حبیبی در مصاحبه‌ای با سایت “حقوق معلم و کارگر” بر لزوم آموزش رایگان در ایران تاکید کرده و “کالایی‌شدن آموزش” در ایران را خلاف قانون اساسی خوانده است.

هم اکنون اسماعیل عبدی،‌ یکی دیگر از اعضای هیأت مدیره کانون صنفی معلمان تهران، در زندان به سر می‌برد. همچنین محمود بهشتی لنگرودی، معلم و رئیس پیشین کانون صنفی معلمان، با حکم ۱۴ سال زندان در حبس به‌سر می‌برد.

Related posts:

  1. ساسان آقایی، روزنامه‌نگار ایرانی بازداشت شد
  2. تهدید به ترور مسیح علی‌نژاد: مانند فرخزاد ساکتت می‌کنیم + تصویر
  3. نغمه شاهی‌سوندی‌شیرازی فعال اینترنتی: گفتند چون ۴ میلیون لایک دارید امنیت ملی را برهم زدید
  4. «مرگ یک سرهنگ بازنشسته در حمله نیروی انتظامی برای جمع‌آوری ماهواره»
  5. دستگیری ۵ نفر که با خوانندگان لس آنجلسی کار می کردند

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates